Trwa ładowanie...
dbp14sg

Skandal

Najnowsze informacje
4.6
(104 głosy)
Oceń:

„Skandal” (org. Scandal) to amerykański serial o tematyce politycznej, emitowany na antenie ABC. Zadebiutował w 2011 roku. Twórcą serialu jest Shonda Rhimes.

Główna bohaterka "Skandalu", Olivia Pope, to była prezydencka konsultantka do spraw kontaktów z mediami. Kobieta poświęciła całe swoje życie chroniąc wizerunku państwowej elity i pilnując, by pewne tajemnice wagi państwowej nie wyszły na światło dzienne. Jednocześnie czczona i wzbudzająca postrach Olivia – doradca Prezydenta USA ds. mediów, postanawia porzucić posadę w Białym Domu i otworzyć własną firmę specjalizującą się w zarządzaniu kryzysowym. Pragnie zacząć nowy rozdział w życiu i dokonać zmian nie tylko w sferze zawodowej, ale i osobistej.

Okazuje się jednak, że nie może zupełnie odciąć się od przeszłości. Powoli zaczyna być jasne, że jej dysfunkcyjny zespół specjalizujący się w „naprawianiu życia” innych ludzi, nie może poradzić sobie z własnymi problemami.

Olivii udaje się zebrać zespół, który pójdzie za nią na koniec świata i zrobi dosłownie wszystko, by ocalić czyjąś reputację, włącznie ze Stephenem Finchem (Henry Ian Cusick), który uchodził za strasznego kobieciarza i rozpustnika, a teraz chce się ustatkować i założyć rodzinę; Harrisonem Wrightem (Columbus Short), zręcznym prawnikiem; Huckiem (Guillermo Diaz), niezwykłym hakerem; detektyw Abby Whelan (Darby Stanchfield), zadurzonej w Stephenie oraz Quinn Perkins (Katie Lowes), nową, młodą kobietą w biurze… która boi się Olivii.

Poprzedni szef Olivii, Prezydent Fitzgerald Grant (Tony Goldwyn) i szef jego sztabu, Cyrus (Jeff Perry), są zawsze blisko. Nie tylko jej klienci skrywają sekrety. Co ciekawe Olivia może potrzebować wykorzystać swoje umiejętności także we własnej sprawie.

W serialu "Skandal" występują: Kerry Washington jako Olivia Pope, Henry Ian Cusick - Stephen Finch, Columbus Short - Harrison Wright, Guillermo Diaz - Huck, Darby Stanchfield - Abby Whelan, Katie Lowes - Quinn Perkins, Tony Goldwyn - prezydent Fitzgerald Grant.

Skandal
Tytuł oryginalny

Scandal

Gatunek

dramat, polityczny, serial

Kraj produkcji

USA

Reżyser
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbp14sg
dbp14sg
dbp14sg