ycipk-1gy1ay
ycipk-1gy1ay

Joanna Krupa - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Joanna Krupa
Podziel się
ycipk-1gy1ay

Polska modelka i aktorka mieszkająca na stałe w USA, a w najbliższym czasie także prowadząca program "Top Model. Zostań modelką" w TVN, który zadebiutuje na antenie jesienią br.

W wieku pięciu lat wyemigrowała z matką do Chicago. Gdy miała kilkanaście lat, przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie rozpoczęła karierę modelki i fotomodelki. Jej zdjęcia, głównie rozbierane, można było podziwiać m.in. w "Playboy-u", "CKM-ie", "FHM", "GQ", "Personal-u" i "Maxim-ie". W lipcu 2005 gościła na okładce amerykańskiego "Playboy-a" .

Wielokrotnie znajdowała się na liście 100 najgorętszych kobiet miesięcznika "Maxim". Także "Playboy" docenił jej wdzięki, umieszczając ją poród 25 najbardziej seksownych kobiet świata. Natomiast w rankingu "CKM-u" zajęła 3 miejsce w zestawieniu dziesięciu najseksowniejszych Polek. Jej uroda podbiła także Niemców - niemiecki "Maxim" wybrał ją najseksowniejszą kobietą roku 2004.

Jej kariera filmowa opiera się głównie na epizodycznych rolach w amerykańskich produkcjach. Wystąpiła m.in. w "Legalnej blondynce", "Planecie małp", "Najemniku" i "Strasznym filmie 4".

W 2009 roku wzięła udział w amerykańskim "Tańcu z gwiazdami", w którym odniosła spory sukces, docierając prawie do finału. Na parkiecie zdobywała najwyższe noty od sędziów i od widzów, dlatego niemal od samego początku była typowana na zwyciężczynię programu.

ycipk-1gy1ay

W 2009 roku wywołała międzynarodowy skandal, biorąc udział w kampanii PETA przeciwko torturowaniu zwierząt futerkowych. Na zdjęciu promującym kampanię wystąpiła praktycznie nago, a miejsca intymne zasłoniła ogromnym krzyżem. Kampania wywołała oburzenie wśród amerykańskich katolików, a jej echo dotarło także do Polski. Sama modelka tłumaczyła w wywiadach, że nie widzi w zdjęciu nic złego, ponieważ jego zadaniem było zwrócenie uwagi na maltretowane zwierzęta.

We wrześniu 2010 roku zadebiutuje jako prowadząca w nowym programie TVN-u "Top model. Zostań modelką".

ycipk-1gy1ay
Data urodzenia

23.04.1979

Miejsce urodzenia

Warszawa

Profesja

Modelka, celebrytka, osobowość telewizyjna

Filmografia

Planeta Małp (2001)

Programy
ycipk-1gy1ay
ycipk-1gy1ay