TV Republika znowu lepsza niż TVN24. "Powoli zaczynamy się przyzwyczajać"

Michał Rachoń podzielił się radosną informacją
Michał Rachoń podzielił się radosną informacją
Źródło zdjęć: © TV Republika

20.05.2024 23:17, aktual.: 21.05.2024 08:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TV Republika po grudniowych zmianach w TVP szybko zmieniła się z niszowej stacji w jedną z 10 najpopularniejszych w polskiej telewizji. Teraz walczy o to, by docierać do widzów w całym kraju bez "kablówki" i nieustannie prosi swoich sympatyków o przelewanie pieniędzy krzykliwymi hasłami.

W ostatnich dniach Telewizja Republika regularnie informuje o tym, że stanęło do konkursu, którego stawką jest miejsce na multipleksie. Dzięki wygranej oglądanie Republiki nie będzie dostępne wyłącznie dla posiadaczy płatnej telewizji kablowej czy internautów.

- Dziś TV Republika swoim zasięgiem obejmuje 62 proc. kraju. Z państwa pomocą już niedługo możemy docierać do każdego zakątka Polski - usłyszeli widzowie w poniedziałkowym (20.05) "Dzisiaj", gdzie przez moment wyświetliła się plansza z numerem konta bankowego i krzykliwym apelem: "Wesprzyj niezależne media! Nie pozwól na monopol medialny, wpłać na Fundację Niezależne Media!".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Autor reportażu mówił, że TV Republika stara się o miejsce na multipleksie, by "każdy Polak mógł mieć dostęp do rzetelnych, sprawdzonych i niejednokrotnie przemilczanych przez inne stacje telewizyjne informacji". Wcześniej przytoczono zaś dane, z których wynika, że mimo ograniczonego zasięgu TV Republika momentami wyprzedza lidera w kategorii stacji informacyjnych, czyli TVN24.

- Oglądalność Telewizji Republika wciąż rośnie. W piątkowy wieczór nasza stacja zdeklasowała konkurencję - usłyszeli widzowie, po czym pokazano stosowny wykres i komentarz Michała Rachonia.

Wykres pokazany w "Dzisiaj" 20.05
Wykres pokazany w "Dzisiaj" 20.05© TV Republika

- Powoli zaczynamy się do tego przyzwyczajać, jeśli chodzi o primetime w weekendy - mówił dyrektor programowy. - Ale niewątpliwie wielkim sukcesem jest to, że w piątek programy "Agora Klarenbacha" oraz "Kulisy manipulacji" w grupie komercyjnej, a więc w grupie najmłodszych widzów, którzy badani są w ramach badań oglądalności Nielsena, oglądalność Telewizji Republika była - uwaga - trzykrotnie większa niż oglądalność TVN24. I myślę, że te dane mówią same za siebie - skwitował zadowolony Rachoń.

TV Republika rośnie w siłę

Przypomnijmy, że od niedawna TV Republika jest w dziesiątce najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Polsce i drugą (za TVN24) stacją informacyjną z największą średnią oglądalnością. TV Republika szczyci się przy tym, że jest numerem jeden, jeśli chodzi o "stacje informacyjne z polskim kapitałem", wyraźnie pijąc do amerykańskiego koncernu Warner Bros. Discovery, do którego należą kanały z grupy TVN.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" przestrzegamy przed wyjściem z kina za wcześnie na "Kaskaderze", mówimy, jak (nie)śmieszna jest najnowsza komedia Netfliksa "Bez lukru" oraz jaramy się Eurowizją. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (62)
Zobacz także