Trwa ładowanie...
d3xyx8q

Doda

Najnowsze informacje
4.4
(54 głosy)
Oceń:
d3xyx8q

Dorota Rabczewska, zwana Dodą Elektrodą, urodziła się 15 lutego 1984 roku w Ciechanowie. Jako młoda dziewczyna przez cztery lata trenowała lekkoatletykę. Uzyskała tytuł mistrzyni województwa w biegu na 1000 i 600 metrów, w skoku w dal i w pchnięciu kulą oraz brąz w biegu na 100 m na Mistrzostwach Polski.

Sport porzuciła dla tańca. Karierę rozpoczęła w wieku 14 lat od występów w Teatrze Buffo Janusza Józefowicza. Zagrała w spektaklach "Metro" i "Przeżyj to sam". Śpiewu uczyła się od znanej z "Idola" Elżbiety Zapendowskiej.

Zdobyła popularność dzięki udziałowi w reality show "Bar". Program emitowany był na antenie Polsatu.

Od 2000 była wokalistką zespołu Virgin. Nagrała z nimi trzy płyty: "Virgin" (2002), "Bimbo" (2004) i "Ficca" (2005). Piosenką "Znak pokoju" piosenkarka wraz z zespołem na 42. Festiwalu w Sopocie w 2005 roku zdobyła Słowika Publiczności.

Na festiwalu w Opolu w 2006 roku otrzymali Superjedynkę w kategorii Najlepsza Płyta POP oraz zaprezentowała nowy utwór "Szansa" w koncercie Premiery, który zwyciężył w głosowaniu publiczności. Zespół Virgin został rozwiązany w roku 2007.

Tuż po premierze solowego krążka "Diamond Bitch" Doda odebrała prestiżowe nagrody muzyczne: MTV Europe Music Awards za najlepszą polską Artystkę i trzy statuetki Viva Comet za najlepszą artystkę, najlepszy teledysk i najlepszy styl.

Dorota Rabczewska czterokrotnie rozbierała się przed obiektywami aparatów. Były to sesje zdjęciowe dla magazynu "CKM" oraz sesja dla "Playboya". Pozowała również do zdjęć dla magazynu "Nowy Wamp".

Jej spektakularnym sukcesem okazał się ogólnopolski test IQ, w którym Doda zaskoczyła wszystkich uzyskując wynik 156 (w wyniku czego otrzymała zaproszenie do członkostwa w Mensie).

Od 7 października 2006 roku Doda zasiada w jury wspólnie z Michałem Wiśniewskim i Doniem w programie "Shibuya - karaoke show" w stacji VIVA.

Dorota Rabczewska była bohaterką programu TVN Turbo "Jazda z Dodą", w którym przygotowywała się do egzaminu na prawo jazdy.

Ostatnio głośno było o jej rzekomym rozwodzie z Radosławem Majdanem. Dorota Rabczewska goszcząc w programie "Dzień Dobry TVN" publicznie ogłosiła swój rozwód z mężem, posądzając go o zdradę.

Doda jest kontrowersyjną jurorką w show TVP2 "Gwiazdy tańczą na lodzie". W programie dochodziło do zaciętych sprzeczek między nią, a jedną z nową prowadzącą - Justyną Steczkowską. Wszystko zaczęło się od tego, że Doda powiedziała, jak bardzo tęskni za Tatianą Okupnik. Skrytykowała też Justynę za słabe jeżdżenie na łyżwach. A potem było już tylko gorzej…

Chyba żadna artystka w historii polskiego show biznesu nie wywoływała tylu kontrowersji co Dorota Rabczewska. Jedni ja kochają, inni gardzą. Mimo to, opierając się jedynie na wynikach sprzedaży płyt, jest jedną z bardziej lubianych polskich wokalistek.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xyx8q
d3xyx8q
d3xyx8q