Trwa ładowanie...
d1c4a6k

Rafał Brzozowski

Najnowsze informacje
4.5
(82 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Programy:
Dyskografia:

"Tak blisko" - 2012
"Mój czas" - 2014
"Borysewicz & Brzozowski" - 2015
"Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy" - 2016

d1c4a6k
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Rafał Brzozowski - polski wokalistka i prezenter telewizyjny.

Rafał Brzozowski urodził się w Warszawie, ale wychowywał się w Nowym Dworze Mazowieckim. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. W młodości uprawiał zapasy. Był nawet brązowym medalistą Akademickch Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

W roku 2002 Rafał Brzozowski wziął udział w programie "Szansa na sukces". Zdobył wówczas wyróżnienie. Wraz z Marcinem Kiljanem występował w zespole K.Martin. Był także członkiem grup Emigranci i Mono. W roku 2011 zgłosił się do programu "The Voice of Poland". Brzozowski dołączył do drużyny Andrzeja Piasecznego i dotarł aż do półfinału. W tym samym roku wydał swoje pierwsze single - "Nie mam nic" i "na dobre masz zawsze mnie", który został piosenką końcową serialu "Na dobre i na złe".

W roku 2012 pojawiła się debiutancka płyta Rafała Brzozowskiego - "Tak blisko". Tytułowy singiel okazał się wielkim przebojem. Album pokrył się platyną.

W kwietniu 2014 Rafał Brzozowski wziął udział w programie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". jego partnerką była Izabela Janachowska. Para zajęła 7. lokatę.

We wrześniu tego samego roku Brzozowski wydał swój drugi album - "Mój czas", który otrzymał status złotej płyty. Rok później na półkach sklepowych pojawiła się płyta, którą piosenkarz nagrał wraz z Janem Borysewiczem - "Borysewicz & Brzozowski". Dyskografię artysty uzupełnia wydawny w 2016 roku album "Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy".

W 2017 roku brał udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Eurowizji z piosenką "Sky Over Europe". Przegrał jedynie z Kasią Moś. Od września 2017 Brzozowski jest gospodarzem programu "Koło Fortuny" emitowanego na antenie TVP2.

Rafał Brzozowski jest laureatem następujących nagród:

  • Eska Music Awards 2012 - w kategorii "Hit Lata"
  • SuperJedynki 2013 - w kategorii "SuperArtysta"
  • SuperJedynki 2015 - w kategorii "SuperArtysta"

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c4a6k
d1c4a6k
d1c4a6k