Rafał Brzozowski wymodlił cuda. Nie rozstaje się z różańcem

Rafał Brzozowski zaczynał karierę muzyczną w "Szansie na sukces" w 2002 r.
Rafał Brzozowski zaczynał karierę muzyczną w "Szansie na sukces" w 2002 r.
Źródło zdjęć: © AKPA

04.12.2023 11:03, aktual.: 04.12.2023 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rafał Brzozowski długo nie mógł odzyskać domu po dziadkach, który został zasiedlony przez nieproszonych gości. Pomogły dopiero gorące modły do Matki Boskiej. Piosenkarz jest w trakcie kolejnej Nowenny Pompejańskiej, modli się w bardzo osobistej intencji.

Rafał Brzozowski, piosenkarz i prezenter programu "Jaka to melodia?", wychował się katolickiej roddzinie. Od małego odmawiał różaniec, chodził do kościoła i przestępował do sakramentów. Na początku kariery, jak sam przyznaje, oddalił się od Boga i nieco pogubił, co odbiło się na jego życiu prywatnym. W 2021 r. rozstał się z Anną Tarnowską, swoją wielką miłością, po ośmiu latach związku.

- Było pod górę, a wtedy zły duch działał tak, żebym nie mógł przez to przejść i pokonać własnych słabości. Dzięki modlitwie to się jednak udało. [...] Stałem się lepszym chrześcijaninem - powiedział artysta w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualnie Rafał Brzozowski jest w 54-dniowym cyklu Nowenny Pompejańskiej, którą odmawia na co dzień w trzech częściach. Jest przekonany, że Maryja go wysłucha, tym bardziej że doświadczył jej łaski już przynajmniej dwukrotnie.

- Mieliśmy trudną sytuację w rodzinie. Dom moich dziadków był zasiedlony przez lokatorów, którzy nie chcieli go opuścić. Były sprawy w sądzie. Mocno walczyłem o to, żeby odzyskać majątek po dziadkach. Trwało to latami. I kiedy odmawiałem Nowennę Pompejańską, problem nagle się rozwiązał. Jeszcze w trakcie części dziękczynnej zapadł wyrok eksmisyjny. Sprawa wyprostowała się w ciągu kilku dni, a ciągnęła się latami - wspominał piosenkarz.

Niedługo potem Rafał Brzozowski siegnął po Nowennę ponownie i kolejny raz przekonał się o jej mocy.

- Chodziło o walkę ze słabościami, z rzeczami, które przeszkadzały mi w życiu. Słabości te udało mi się przezwyciężyć, też bardzo szybko. Jakby ktoś odłączył wtyczkę we mnie, nacisnął guzik i mnie naprawił. Zostałem oczyszczony - stwierdził gwiazdor.

Aktualnie prezenter modli się w trzeciej już intencji.

- Nie została jeszcze wysłuchana, ale wierzę, że tak się stanie. [...] To Bóg, Maryja i Duch Święty wiedzą lepiej, kiedy co komu podesłać z Nieba - powiedział z ufnością.

"Dobry Tydzień" przypuszcza, że Rafał Brzozowski chce wyprosić dla siebie u Matki Boskiej nową miłość.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Zabójcy" Davida Finchera, "Informacji zwrotnej" z Arkadiuszem Jakubikiem oraz ostatnim sezonie "The Crown", gdzie, spoiler, ginie księżna Diana. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (90)
Zobacz także