Trwa ładowanie...
d3kqgfr

M jak miłość

Najnowsze informacje
4.9
(475526 głosów)
Oceń:

"M jak Miłość" to serial opowiadający o losach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków. To opowieść o różnych odcieniach miłości, o zazdrości, tolerancji, rodzinnej lojalności, wspólnym zmaganiu się z problemami życia codziennego i cieszeniu się radościami jakie niesie. Wzrusza, bawi, uczy.

Serial powstał z powodu braku w TVP2 typowej, "rodzinnej" opery mydlanej. Pomysł okazał się trafiony, oglądalność serialu rosła i w końcu przekroczyła oglądalność zarówno "Klanu", jak i "Na dobre i na złe", stając się najchętniej dotychczas oglądanym programem telewizyjnym w Polsce. W szczytowym momencie popularności gromadził przed telewizorami ponad dziesięć milionów widzów. Rekord wynosił 12,6 miliona.

W latach 2000-2007 scenarzystą wiodącym serialu była Ilona Łepkowska. Następnie funkcję tę przejęła Alina Puchała. Od pierwszego odcinka tytułową piosenkę serialu pt. "M jak miłość" wykonywał Wojciech Gąssowski. Od 11 maja 2009 roku serial kończy piosenka Beaty Kozidrak pt. "Nie pytaj o miłość".

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie oraz m.in. w fikcyjnych pobliskich miasteczkach Gródek i Lipnica oraz wsi Grabina. W pierwszym odcinku serialu "M jak miłość", który wyemitowano 4 listopada 2000 roku, Barbara i Lucjan Mostowiakowie obchodzą w swoim domu w Grabinie 40. rocznicę ślubu. Córki szykują im przyjęcie z tej okazji. W trakcie świętowania widz ma okazję bliżej poznać bohaterów "M jak miłość".

Lucjan i Barbara są rodzicami czworga dorosłych ludzi: Marty, Marka, Małgosi i Marysi. Maria wraz z mężem i synami – Piotrem i Pawłem – wiedzie skromne, lecz szczęśliwe życie w Gródku, niewielkiej miejscowości koło Warszawy. Marta Mostowiak to duma rodziny – mieszka wraz z synem w Warszawie. Znajduje się właśnie u progu swej kariery sędziowskiej. Małgorzata Mostowiak, najmłodsza córka Barbary i Lucjana, przeżywa fakt, że nie dostała się na studia. Po roku przerwy do domu wraca Marek Mostowiak – syn marnotrawny. Rodzina w komplecie podejmuje decyzję, czy można wybaczyć mu wszystkie popełnione błędy.

M jak miłość
Tytuł oryginalny

M jak miłość

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

40 min.

Obsada

Barbara Kurdej-Szatan (Joanna Tarnowska)

Julia Wróblewska (Zofia Warakomska, wychowanka Małgorzaty i Tomka)

Anna Wendzikowska (Monika)

Tomasz Oświeciński

Małgorzata Kożuchowska

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kqgfr
d3kqgfr
d3kqgfr