WP
WP

Barwy szczęścia - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

"Barwy szczęścia" to polski serial obyczajowy, wymyślony w 2007 roku przez twórczynię "M jak miłość" oraz „Na dobre i na złe”, Ilonę Łepkowską. Od czterech lat jest emitowany w TVP2. Pierwszy odcinek został pokazany 27 września 2007 roku, przyciągając przed telewizory ponad 5,5 miliona Polaków. W trakcie pierwszego sezonu serial był emitowany dwa razy w tygodniu, w środy i czwartki, a od drugiego sezonu już od poniedziałku do czwartku.

* "Barwy szczęścia"* to historia z życia wzięta, opowiadająca o codziennych sprawach, radościach i troskach, pełna miłosnych uniesień, ale także intryg, zdrad i kłamstw. Bohaterowie serialu "Barwy szczęścia" to głównie przedstawiciele młodego pokolenia, którzy dopiero starają się wybrać własną drogę życiową. Natomiast ich rodzice próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Miejscem akcji serialu jest spokojna ulica Zaciszna na obrzeżach Warszawy. Lokalną społeczność osiedla „Pod sosnami” tworzą mieszkańcy, którzy żyją tu od lat i doskonale się znają.

Pomysłodawczyni serialu "Barwy szczęścia", Ilona Łepkowska, stworzyła nową produkcję w odpowiedzi na oczekiwania widzów. Serial jednak od początku nie miał być konkurencją dla "M jak miłość", lecz jego naturalną kontynuacją. W efekcie „Barwy szczęścia” obecnie przyciągają przed telewizory ponad sześć milionów widzów, co czyni ten tytuł drugim najpopularniejszym polskim serialem, tuż za "M jak miłość".

Jeśli chodzi o obsadę, Łepkowskiej zależało na tym, aby na planie zgromadzić nowe twarze, które nie kojarzą się z innymi produkcjami. Mimo to początkowo planowano zatrudnić Joannę Brodzik oraz Olgę Borys. Obie aktorki odmówiły współpracy. W efekcie w "Barwach szczęścia" wystąpili: Marta Nieradkiewicz, Marcin Hycnar, Katarzyna Zielińska, Piotr Jankowski, Katarzyna Glinka, Izabela Kuna. Mimo wielu nowych twarzy, nie mogło zabraknąć znanych i lubianych aktorów, takich jak: Olaf Lubaszenko, Edward Lubaszenko, Jolanta Lothe, Agnieszka Pilaszewska, Krzysztof Kiersznowski, Sławomira Łozińska oraz Marzena Trybała.

Marta Nieradkiewicz wcieliła się w postać Julii Marczak, studentki II roku Italianistyki. Bezpośrednia, pełna wdzięku i uroku. Julia od liceum jest związana z chłopakiem, którego pokochała tą pierwszą, najgorętszą miłością – Pawłem. Kolejną główną postacią jest Paweł Zwoleński, którego gra Marcin Hycnar. To chłopak, o którym marzą wszystkie dziewczyny. Przystojny i wysportowany – przed laty miał nawet szansę na karierę piłkarza. Inteligentny, ambitny i pewny siebie. Niestety, rodzice Julii – dziewczyny, w której zakochał się jeszcze w liceum – wciąż go nie akceptują. Katarzyna Zielińska wcieliła się w „Barwach szczęścia” w postać Marty Walewskiej, czyli przebojowej dziennikarki magazynu dla kobiet „Dama”. Piotr Jankowski zagrał Piotra Walewskiego. Ambitny biznesmen – dyrektor w jednym z banków. Dowcipny, przystojny, człowiek sukcesu.

WP

Popularność „Barw szczęścia” przejawia się nie tylko w wynikach oglądalności, ale także w licznych nagrodach. W grudniu 2007 roku serial został nominowany do nagrody Telekamery 2008. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Z kolei w 2009 roku „Barwy szczęścia” zdobyły Telekamerę dla najlepszego serialu obyczajowego, a w 2010 otrzymały Telekamerę dla najlepszego oryginalnego serialu polskiego.

Zobacz: wszystkie odcinki serialu Barwy szczęścia

WP
Tytuł oryginalny

Barwy szczęścia

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

WP
WP