Trwa ładowanie...

"Barwy szczęścia": Tomasz Mycan ujawnił, że jest gejem

Tomasz Mycan, aktor znany z serialu "Barwy szczęścia", ujawnił zaskakującą informację. Aktor przez 6 lat odgrywał rolę geja, Macieja Kołodziejskiego, jednak jak się okazało, w życiu prywatnym również jest osobą LGBT.

"Barwy szczęścia": Tomasz Mycan ujawnił, że jest gejemŹródło: Youtube.com
d3cvi0l
d3cvi0l

"Barwy szczęścia": Tomasz Mycan ujawnił, że jest gejem

Zagadnienie homoseksualizmu w produkcji "Barwy szczęścia" był największym gejowskim wątkiem w historii polskich seriali. Wiele branżowych mediów określało go przełomowym. Bohaterowie grani przez Przemysława Stippę (serialowy Władek Cieślak) i Tomasza Mycana (Maciej Kołodziejski) szybko zdobyli sympatię widzów.

Trzy lata odejściu z serialu Tomasz Mycan w rozmowie z magazynem "Replika" ujawnił, że jest homoseksualistą. W rozmowie z Krzysztofem Tomasikiem aktor opowiada m.in. o tym, z jakimi reakcjami spotkał się po roli geja w serialu i jak kreował rolę osoby homoseksualnej w spektaklu "Aktorzy prowincjonalni" Damiana Josefa Necia.

Tomasz Mycan - kim jest aktor?

Tomasz Mycan ukończył wydział aktorski na wrocławskiej PWST (obecnie AST) w 2002 r. Następnie rozpoczął pracę z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, w którym występuje do dziś.

d3cvi0l

Na ekranie zadebiutował rolą w "Sforze" Wojciecha Wójcika. Dodatkowo pojawił się w krótkometrażowych produkcjach jak "Ostatnia stacja" Tomasza Piecha i "Snufit" Marcela Woźniaka. W 2014 r. zagrał w komedii "Dżej Dżej" Macieja Pisarka.

Największą sławę przyniósł mu serial "Barwy szczęścia", gdzie przez sześć lat wcielał się w postać Macieja Kołodziejskiego.

d3cvi0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cvi0l