Trwa ładowanie...
d2g62ae
d2g62ae

Moda na sukces

Najnowsze informacje
5.0
(6428 głosów)
Oceń:
"Moda na sukces" to serial, którego początku sięgają 1987 roku
"Moda na sukces" to serial, którego początku sięgają 1987 roku

"Moda na sukces" (ang. The Bold and the Beautiful) to amerykańska opera mydlana, stworzona przez Lee Phillip Bell i Williama Josepha Bella.

W życiu jak w interesach - wiele łączy, ale wiele też dzieli. Amerykański serial "Moda na sukces" jest najpopularniejszą telenowelą na świecie, oglądaną przez około 300 milionów widzów w 140 krajach. "Moda na sukces" na ekranach jest od ponad 20 lat. Obecnie składa się z ponad sześciu tysięcy odcinków. Produkcja zadebiutowała w CBS 23 marca 1987 roku. Z kolei premiera w Polsce odbyła się 5 września 1994 roku w TVP1.

Akcja toczy się w Los Angeles i koncentruje się wokół rodziny Forresterów i domu mody Forrester Creations. Poznajemy Forresterów podczas przygotowań do ślubu ich najstarszego syna - Ridge'a z Caroline Spencer, córką magnata medialnego Billa Spencera. Ten ślub miał być wydarzeniem roku w świecie mody. Zdjęcia z eventu obejrzała także młoda studentka chemii - Brooke Logan, która wywodzi się z klasy robotniczej. Okazuje się, że matka Brooke była w collage'u dziewczyną Erica Forrestera. Wkrótce życie Brooke staje się najważniejszym wątkiem serialu. Jej związek z Ridge'm zdominował fabułę pierwszego sezonu. Ponieważ nie jest szczęśliwa z Ridge'm, bierze ślub z jego ojcem Erikiem. Rodzi mu dwójkę dzieci.

Głównym konkurentem Forrester Creation była firma Spectra Creations, prowadzona przez Sally Spectrę. Ta postać skupiała wokół siebie zarówno komediowe, jak i dramatyczne wątki, w które uwikłani byli również recepcjonistka Darla Einstein i projektant mody Clark Garrison. Mimo że Sally i Stephanie Forrester były wielkimi wrogami, w końcu udało im się zaprzyjaźnić tuż po tym, jak podjęła decyzję o zamknięciu własnej firmy.

Macy Alexander - córka Sally - piosenkarka, doświadczyła wielu traumatycznych przeżyć, głównie - alkoholizmu. Była żoną Thorne'a Forrestera, spotykała się także z Deaconem Sharpem - biologicznym ojcem Erica III. W ostatnich latach wątek rodziny Spectra został zdominowany przez wprowadzenie postaci Massimo Marone, milionera, który spotykał się ze Stephanie Forrester w collage'u.

"Główne role w serialu “Moda na sukces" grają: Susan Flannery, John McCook, Katherine Kelly Lang, Ronn Moss, Hunter Tylo i Winsor Harmon.

Moda na sukces
Tytuł oryginalny

Bold and the Beautiful, The

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

25 min.

d2g62ae
d2g62ae

d2g62ae
d2g62ae
d2g62ae