Trwa ładowanie...
dmkixmc

Dzień Dobry TVN

Najnowsze informacje
1.4
(182 głosy)
Oceń:

"Dzień Dobry TVN" to magazyn śniadaniowy nadawany na żywo od poniedziałku do niedzieli o godzinie 8.30 w stacji TVN. W studiu programu "Dzień Dobry TVN" prowadzone są rozmowy z gośćmi - ekspertami, czy osobami z pierwszych stron gazet. Ponadto zobaczyć można, jak znane osobowości przygotowują rozmaite przysmaki dla gości w studiu. Program "Dzień Dobry TVN" uzupełniany jest relacjami reporterów, cyklicznymi blokami, prognozą pogody i serwisami informacyjnymi TVN24.

Początkowo "Dzień Dobry TVN" było nadawane tylko w wersji weekendowej: prowadzącymi byli Magda Mołek i Olivier Janiak oraz Kinga Rusin i Marcin Meller. Jako pierwszy z programu odszedł Olivier Janiak (twórcy programu uznali, że nie sprawdza się w roli gospodarza programu emitowanego na żywo), na jego miejsce przyszła Jolanta Pieńkowska.

Niedługo potem Jolanta Pieńkowska zaczęła prowadzić codzienne wydanie programu, a do Magdy Mołek przydzielono Andrzej Sołtysika, który prowadzi program do dziś. Dużo kontrowersji narosło wokół odejścia Marcina Mellera z programu. Prasa spekulowała, że odejście dziennikarza było spowodowane ciężkim i kłótliwym charakterem Kingi Rusin. Stacja nie zajęła oficjalnego stanowiska w sprawie, a Mellera zastąpił Bartosz Węglarczyk (szef działu zagranicznego w "Gazecie Wyborczej").

Program w wersji obecnej nadawany jest codziennie: - od poniedziałku do środy prowadzącymi są Jolanta Pieńkowska i Wojciech Jagielski - od czwartku do piątku program prowadzą Dorota Wellman i Marcin Meller (którzy przeszli do "Dzień Dobry TVN" z programu śniadaniowego konkurencyjnej stacji) - w weekendy w systemie dwutygodniowym gospodarzami programu są: Magda Mołek i Andrzej Sołtysik oraz Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

W programie za serwis informacyjny odpowiadają: Danuta Kondratowicz, Brygida Grysiak, Jakub Porada, Piotr Jacoń, Michał Cholewiński oraz Marcin Żebrowski W roli prezenterów pogody występują: Dorota Gardias-Skóra, Agnieszka Cegielska, Tomasz Zubilewicz, Omenaa Mensah, Maja Popielarska oraz Bartłomiej Jędrzejak.

Autorski przegląd prasy prowadzą: Szymon Hołownia oraz Jacek Żakowski. Raz gościnnie pojawiła się w tej roli Hanna Lis.

O książkach opowiada Anna Dziewit (była gospodyni "Miasta kobiet", prywatnie żona Marcina Mellera).

W programie "Dzień Dobry TVN" pojawiają się różne cykle. Jednym z nich jest "dom otwarty", który prowadzi Joanna Racewicz. Innym cyklem były reportaże o gwiazdach, realizowane przez Aleksandrę Kwaśniewską "Skąd się biorą gwiazdy". Kwaśniewska została usunięta z programu po tym, jak podczas programu na żywo wystąpiła w obronie swojego ojca, który startował wówczas w wyborach.

Swój poranny cykl miała także aktorka, Anna Mucha.

Reportaże Muchy nosiły tytuł "Mucha na końcu świata" Przez kilka tygodni widzowie programu mogli śledzić losy aktorki, która sama wybrała się na wyprawę do Azji. Towarzyszyła jej jedynie kamera.

Kolejnym cyklicznym zbiorem reportaży są relacje z "podróży" autorstwa Włocha, znanego z programu "Europa da się lubić", Vito Cassetiego. Vito odwiedzał nietypowe miejsca w Europie i co tydzień zdawał relację z podróży.

Psycholog Anna Klimczewska - Chołacińska przygotowywała miejską dżunglę, w której obserwowane były reakcje polskiego społeczeństwa na pewne specyficzne sytuacje: sprzedaż alkoholu niepełnoletnim, kradzieże, czy próba uruchomienia samochodu przez pijanego kierowcę. Cykl ten został zakończony pod koniec czerwca 2007 roku.

Krystyna Czubówna od poniedziałku do piątku użycza głosu cyklowi Wujek Dobra Rada, w którym podpowiada, za pomocą staroświeckich metod, jak poradzić sobie z codziennymi, prozaicznymi problemami, takimi jak: plama po winie na spodniach.

W "Dzień Dobry TVN" nie brakuje tematów life-style'owych, plotek z życia gwiazd, porad dotyczących zdrowia, urody, psychologii czy finansów. Często w studiu odbywają się koncerty, a w kawiarence "Dzień Dobry TVN" zasiadają gwiazdy, z którymi widzowie mogą się spotkać, przychodząc do studia.

Program ma swoją infolinię, pod którą dyżurują eksperci i odpowiadają na wszystkie pytania.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmkixmc
dmkixmc
dmkixmc