Nie będzie transferu z TVP do TVN. Dolega przekazał oświadczenie

Maciej Dolega miał przejść z TVP do TVN
Maciej Dolega miał przejść z TVP do TVN
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

11.04.2024 07:16, aktual.: 11.04.2024 07:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maciej Dolega miał dołączyć do zespołu "Dzień dobry TVN". Tak się jednak nie stanie. - Życie pisze własne scenariusze - przekazał dziennikarz w oświadczeniu.

W ostatnich dniach marca informowaliśmy, że do zespołu "Dzień dobry TVN" dołączają Edyta Zając i Maciej Dolega. Modelka i prezenterka miała już okazję pokazać się przed kamerami w śniadaniowym programie i poprowadziła kącik show-biznesowy. A co z Dolegą? Miał to być pierwszy po rozpadzie zespołu TVP taki transfer z publicznej stacji do TVN-u.

Teraz dziennikarz przekazał Wirtualnym Mediom oświadczenie, w którym poinformował, że choć cieszył się na nowe wyzwania i spotkania z widzami, to nie dojdzie do nich. Powody?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maciej Dolega nie pojawi się w "Dzień dobry TVN"

Dziennikarz w oświadczeniu pisze: "Dostałem ogrom wsparcia i dobrej energii od ludzi w mediach społecznościowych oraz od znajomych z różnych redakcji, którzy przeczytali o mojej współpracy z TVN-em. Bardzo to wszystko doceniam i jestem wdzięczny za okazaną życzliwość".

Dlaczego nie zacznie pracy u komercyjnego nadawcy?

"Życie pisze jednak własne scenariusze, często takie, które są dla nas najcięższą próbą. Bardzo żałuję, ale nie będę mógł w tym momencie sprawdzić się w nowych zadaniach. To czas, kiedy muszę być blisko mojej rodziny i wspierać najbliższą mi osobę w powrocie do zdrowia" - tłumaczy.

Następnie w przekazanym oświadczeniu dziękuje za zaoferowaną szansę pracy w nowym zespole: "Raz jeszcze chciałbym też podziękować redakcji i kierownictwu "Dzień Dobry TVN" za docenienie moich kompetencji i dostrzeżenie we mnie potencjału do realizacji tego prestiżowego zadania. Praca w tak kreatywnym, pełnym pasji zespole z pewnością byłaby wielką przyjemnością".

Dla Dolegi byłby to powrót do TVN-u, bo przypomnijmy, że pracował długi czas w stacji TTV, a potem także w TVN24, gdzie prowadził "Teleserwis", był też prezenterem pogody. Następnie zdecydował się przejść do TVP Info, co budziło sporo emocji wśród komentujących. Dolega podkreślał w wywiadach, że "jest z dala od wojny polsko polskiej".

Gdy odchodził z TVN do TVP Info, pisał: "TVP to miejsce, w którym rozpoczęła się moja przygoda z telewizją. Wciąż mam tu wielu przyjaciół. Cieszę się na nowe wyzwania, których teraz będzie dużo więcej". Jego decyzja spotkała się z negatywnym odbiorem wśród części widzów. Do tego stopnia, że Dolega był zmuszony wyłączyć komentarze w swoich social mediach.

Gdy w grudniu 2023 r. zmieniła się w TVP władza, Dolega przestał pojawiać się na wizji.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także