Rafał Brzozowski brylował w "Sprawie dla reportera". Przyćmił poszkodowanych

Rafał Brzozowski był gościem "Sprawy dla reportera"
Rafał Brzozowski był gościem "Sprawy dla reportera"
Źródło zdjęć: © kadr z programu
oprac. KBS

24.02.2023 18:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne absurdy w "Sprawie dla reportera". Laurka dla Rafała Brzozowskiego przyćmiła reportaże o ludzkich tragediach.

Rafał Brzozowski to jedna z gwiazd TVP, którą możemy oglądać niemal w każdym programie i podczas niemal każdego koncertu organizowanego przez Telewizję Polską. Choć na co dzień jest gospodarzem kilku programów, m.in. "Jaka to melodia?", nie przeszkadza to, by na antenie prezentował swój wokalny talent. Śpiewał nawet w "Kole fortuny".

Muzykę, jak niejednokrotnie mogli się przekonać widzowie programu "Sprawa dla reportera", uwielbia Elżbieta Jaworowicz. Choć efekt jest absurdalny, prezenterka upycha muzyczne występy pomiędzy reportaże o nierzadko wstrząsającej tematyce. Niejednokrotnie w programie widzieliśmy, jak zapłakanym bohaterom reportażu przyśpiewywał nad uchem Zenek Martyniuk czy inny muzyk disco polo. Nierzadko w programie śpiewa też sama Jaworowicz.

Prezenterka miała okazję pojawić się w programie "Jaka to melodia?", gdzie zaśpiewała w duecie z Rafałem Brzozowskim. Ten rozpływał się w wywiadach nad talentem Jaworowicz. Ona nie pozostała mu dłużna i zaprosiła go do swego programu. A tam przygotowała dla niego reportaż-laurkę, który był prezentacją talentu pupila TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jaworowicz zapowiedziała swojego gościa słowami: - Wola naszych odbiorców jest dla nas rozkazem, więc będzie obiecany przed tygodniem przyjaciel z przyjacielskiego i doskonałego programu "Jaka to melodia?" Rafał Brzozowski i wystąpi w całkiem innej roli, niż państwo go znają.

W programie pan Andrzej opowiedział historię swojej zmarłej matki, po której zniknęły wszystkie oszczędności. Mężczyzna twierdzi, że winne są zakonnice, które się nią opiekowały przed śmiercią, a jego siostra uważa, że to DPS.

W temacie wypowiedział się Rafał Brzozowski, który wtrącił wątek "wrażliwości artystycznej". - Pan też jest osobą wrażliwą, która ma jakiś talent artystyczny i przez to odczuwa pan inaczej. W historii jest dużo przykładów artystów i artystek, którzy z rzeczywistością mają problem.

Rafał Brzozowski i Elżbieta Jaworowicz w "Jaka to melodia?"
Rafał Brzozowski i Elżbieta Jaworowicz w "Jaka to melodia?"© kadr z programu

To pozwoliło Jaworowicz skupić uwagę na Brzozowskim. Zaczęła wychwalać jego talent, a później pokazano fragment ich wspólnego występu w "Jaka to melodia?".

Jaworowicz zaczęła opisywać swojego gościa i jego drogę do sławy: - Rafał Brzozowski, proszę państwa, zaczynał nie tak dawno. Przeczytałam wszystko na twój temat. Nie wiedziałam, że byłeś zapaśnikiem i skromnym nieśmiałym chłopcem, który nawet nie wiedział, że oprócz mięśni ma jeszcze głos.

Rafał Brzozowski na siłowni
Rafał Brzozowski na siłowni© kadr z programu

W programie pokazano archiwalne nagrania Brzozowskiego z "Szansy na sukces", a nawet jego zdjęcia z siłowni. W prezentacji Jaworowicz nie omieszkała też wspomnieć, że jej gość ma licencję pilota.

Wybierz z nami najlepszy polski film! Kliknij, by zagłosować na swojego faworyta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)
Zobacz także