"Ślub od pierwszego wejrzenia". Rafał Olszak wywołuje kontrowersje. I jest z tego dumny

Rafał Olszak został usunięty ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"
Rafał Olszak został usunięty ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"
Źródło zdjęć: © Instagram

07.09.2022 08:11, aktual.: 07.09.2022 08:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żaden wcześniejszy sezon "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie narobił tyle zamieszania w mediach. Zatrudnienie Rafała Olszaka okazało się kiepską decyzją. Jednak TVN w końcu usunął psychologa, który zamiast pomagać, tworzył konflikty. Co on na to? Jest z siebie dumny.

Rafał Olszak cieszył się z tego, że dołączył do ekipy "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Na swoim instagramowym profilu promował show i zachęcał do oglądania. "Nowy sezon 'Ślubu od pierwszego wejrzenia' już od 6 września w TVN i na Player.pl, a w nim starania moje i psycholożek na rzecz miłości uczestników" - pisał pod koniec sierpnia. Jednocześnie w sieci udzielał porad, które innym psychologom jeżyły włos na głowie. Słowa Olszaka o kobietach, feminizmie ("fabryka narcystycznych i egoistycznych potworów"), ocenianie internautów na podstawie ich zdjęć w końcu zaczęły budzić protesty.

Psycholog uważał, że jest otwarty i aż do bólu szczery, w czym nie ma nic złego, jednak przeliczył się. Zdecydowano o zerwaniu współpracy z nim, co oznaczało przemontowanie nagranych już odcinków i komplikacje związane z powstawaniem dziewiątego sezonu programu.

Olszak wybił się jako osoba wyjątkowo kontrowersyjna, jednak w niezbyt pozytywnym znaczeniu. Wygląda jednak na to, że zła sława wcale mu nie przeszkadza.

"Ostatnio w nagłówkach bywam nazywany kontrowersyjnym ekspertem, co mnie cieszy, bo wskazuje na to, że mój głos pobudza do dyskusji - to właśnie jest piękne w demokracji, wolność słowa" - napisał na InstaStory. Wydaje się, że inni nie podzielają jego opinii.

Eksperci, z którymi rozmawiał dziennikarz Wirtualnej Polski, są zgodni. - Bardzo dobrze się stało, że TVN wycofał się z tej koncepcji - komentowała Aleksandra Musielak, psycholożka i ekspertka z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. - Trudno nazwać Rafała Olszaka ekspertem w dziedzinie psychologii. W swoich publicznych wypowiedziach nie odnosi się do wiedzy psychologicznej, nie popiera swoich opinii żadnymi wynikami badań ani uznanymi teoriami naukowymi. Można raczej odnieść wrażenie, że to, co prezentuje w internecie, to jego prywatne poglądy - mówiła.

- Trzeba sobie powiedzieć jasno: zapraszanie ekspertów, którzy ekspertami w żaden sposób nie są, jest chorobą dzisiejszych mediów - dodał prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego.

A co wy sądzicie? Olszak to faktycznie kontrowersyjny ekspert czy raczej do eksperta mu daleko?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także