WP
WP

Beata Tadla - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Beata Tadla jest polską dziennikarką. Widzom znana jest przede wszystkim z prowadzenia "Faktów", a obecnie "Wiadomości".

Beata Tadla urodziła się 14 czerwca 1975 roku w Legnicy. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy. Jest absolwentką Kulturoznawstwa i Zarządzania Instytucjami Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Swoją przygodę z mediami rozpoczęła w 1999 roku. Najpierw pracowała w Radiu Legnica. Z czasem przeniosła się do stolicy. W Warszawie zaczynała od Radia Eska, później Super FM i Radio Plus. W międzyczasie współpracowała również z TV Puls, TVP i TVN. W 2006 roku w telewizji TVN Style została prowadzącą magazynu "Klub młodej mamy".

Na antenie telewizji TVN zadebiutowała 13 października 2005 roku. Dziennikarka prowadziła serwis informacyjny w "Poranku TVN24" i "Dniu na żywo". Od października 2007 roku prowadziła również wspólnie z Piotrem Marciniakiem weekendowe wydanie "Faktów".

W listopadzie 2012 roku dziennikarka przeszła do Telewizji Polskiej. Obecnie prowadzi główne wydanie "Wiadomości".

WP

Prezenterce udało się zająć w plebiscycie "Mistrz Mowy Polskiej" w kategorii Vox Populi trzecie miejsce. W 2010 roku otrzymała również tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Poza tym telewizją, dziennikarka zajmuje się także pisaniem. W 2009 roku ukazała się jej pierwsza książka pt. "Pokolenie '89, czyli dzieci PRL-u w wolnej Polsce".

Tadla była dwukrotnie zamężna. Z Radosławem Kietlińskim ma syna Jasia.

Obecnie jest związana z prezentem pogody TVP, Jarosławem Kretem.

Data urodzenia

14.06.1975

WP
WP
WP