Trwa ładowanie...
d1mrv9j

Magda Gessler

Najnowsze informacje
2.4
(27 głosów)
Oceń:
d1mrv9j

Magda Gessler jest znaną restauratorką, artystką, malarką i pisarką, ale największą popularność zdobyła dzięki programowi "Kuchenne rewolucje".

Magda Gessler jest córką Mirosława Ikonowicza, wieloletniego korespondenta Polskiej Agencji Prasowej. Dzięki częstym wyjazdom ojca, zwiedziła wiele krajów oraz poznała smaki różnorodnych kuchni świata, do których wraca w swoich restauracjach oraz książkach kucharskich.

W Madrycie ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych. Tam też związała się z Volkhartem Müllerem, korespondentem tygodnika "Der Spiegel". Szczęśliwe małżeństwo przerwała śmierć męża Gessler. Po śmierci Mullera, Magda wróciła wraz z synkiem Tadeuszem do Polski. Niedługo później wyszła za mąż za członka rodu warszawskich restauratorów, Piotra Gesslera. Dzięki temu związkowi nie tylko weszła do znamienitej rodziny, ale również zajęła się prowadzeniem rodzinnych restauracji. Z czasem zaczęła działać na własną rękę i otwierać restauracje, w których gościła największe sławy życia politycznego i rozrywkowego z całego świata. Marka Magdy Gessler z roku na rok zyskiwała na znaczeniu, a restauratorka cieszyła się coraz większą popularnością. Z czasem upomniała się o nią telewizja.

Od marca 2010 roku prowadzi program "Kuchenne rewolucje" w TVN-ie. Show o ratowaniu upadających restauracji bardzo szybko stał się hitem stacji i planowane są jego kolejne emisje. Pierwszy sezon "Kuchennych rewolucji" pomógł zapisać się Magdzie w świadomości Polaków, ale dopiero drugi sezon wywołał liczne kontrowersje i komentarze. Znana z ognistego temperamentu Gessler często wdawała się w utarczki z właścicielami restauracji, ale jesień 2010 przeszła do historii telewizji jako czas wojen w "Kuchennych rewolucjach". Kilka restauracji po emisji programu i miażdżących opiniach prowadzącej, zmuszonych było do zamknięcia działalności. Spory z restauratorami omawiane były w telewizji, gazetach i portalach plotkarskich. Fani Magdy podzielili się na dwa obozy - jedni popierali jej stanowcze decyzje, inni nie zgadzali się z opiniami o takich lokalach, jak "Jesz Burger". Ostatecznie kontrowersje wokół programu tylko pomogły jego oglądalności i uczyniły z Gessler jedno z najgorętszych nazwisk polskiego show-biznesu.

Życie osobiste Magdy Gessler jest równie bogate, co zawodowe. Restauratorka po latach związku rozstała się z Piotrem Gesslerem (ma z nim córkę Larę) i spotykała się przez jakiś czas ze sporo młodszym Mariuszem Diakowskim. Od kilku lat związana jest z lekarzem medycyny estetycznej, Waldemarem Kozerawskim. Jej obecny partner mieszka i pracuje w Toronto, więc większą część czasu para spędza osobno. Magda Gessler jednak zachwala związek na odległość, podkreślając w wywiadach, że przy każdym spotkaniu z ukochanym czuje się, jak na pierwszej randce.

Spod jej pióra wyszły takie książki kucharskie, jak "Kuchnia moja pasja" i "Kocham gotować". Gessler publikuje również felietony kulinarne w tygodniku "Wprost".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mrv9j
d1mrv9j
d1mrv9j