Trwa ładowanie...
d1yy3ru

Robert Górski

Najnowsze informacje
3.6
(17 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
d1yy3ru
WP
Źródło: WP

Robert Górski - polski twórca kabaretowy, lider i założyciel Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Wykształcenie Roberta Górskiego

Robert Górski pochodzi z Warszawy. Ukończył technikum mechaniki prezycyjnej na Kamionku. Początkowo studiował biologię, jednak nie udało mu się uzyskać dyplomu. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej Robert Górski rozpoczął studia polonistyczne na Uniwerystecie Warszawskim. To właśnie na tej uczelni powołał do życia w 1993 roku Kabaret Moralnego Niepokoju, w skład którego weszli członkowie studenckiego samorządu.

Robert Górski - przebieg kariery

Przez piewien czas pracował zawodowo jako copywriter. W latach 2003–2006 był twórcą scenariusza telewizyjnego programu rozrywkowego Tygodnik Moralnego Niepokoju, a następnie Miesięcznika Moralnego Niepokoju. Na jego koncie znajdują się również prace nad scenariuszami do Mazurkiej Nocy Kabaretowej czy kabaretonu podczas Festiwalu w Opolu.

Robert Górski był autorem scenariusza kilku odcinków programu "Maraton Uśmiechu". Prowadził również "Kabaretowe kawałk", występował w "Szkle kontaktowym", był gospodarzem "Kabaretowego Klubu Dwójki" (wraz z Marcinem Wójcikiem), "Latającego Klubu Dwójki", "Dzięki Bogu już weekend" oraz wielu innych.

Robert Górski znany jest m.in. z wcielania się w postać premiera Donalda Tuska podczas cyklicznych występów kabaretowych wyśmiewających posiedzenia polskiego rządu. Na początku roku 2017 popularność przyniósł mu internetowy serial "Ucho Prezesa", w którym Górski gra lidera Prawa i Sprawiedliwości - Jarosława Kaczyńskiego.

Górski wydał wraz z Mikołajem Cieślakiem oraz Przemysławem Borkowskim tomik wierszy zatytułowany "Zeszyt w trzy linie". W 2012 roku ukazała się też jego książka " Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju".

Artysta ma na swoim koncie również występy filmowe. Pojawił się on chociażby na planie filmu "Złoty środek: oraz "Baśń o ludziach stąd". Był także jedną z gwiazd kabaretowego sitcomu "Spadkobiercy". Górki udziela się również jako aktor dubbingowy. Jego głos mogliśmy usłyszeć w takich produkcjach jak "Piorun" czy "Gru, Dru i Minionki".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yy3ru
d1yy3ru
d1yy3ru