Strzał w dziesiątkę. "Ostatnie posiedzenie ostatniego polskiego rządu"

Robert Górski w programie "Kabaret na żywo"
Robert Górski w programie "Kabaret na żywo"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.12.2023 10:09, aktual.: 11.12.2023 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Kabaret na żywo" zniknął co prawda z anteny Polsatu, ale jego twórcy nie przestają komentować bieżących wydarzeń ze świata polityki. Do sieci trafiło właśnie kolejne słuchowisko Roberta Górskiego. Idealne na dzień 11 grudnia 2023 roku. Jego tytuł brzmi "Posiedzenie rządu – Mateusz upada po raz drugi".

Przez wiele lat kabarety były stałym punktem w niedzielnej ramówce Polsatu. Wszystko wskazywało na to, że nie inaczej będzie i w tym roku. Po wakacjach wystartował kolejny sezon "Kabaretu na żywo", ale później przyszły parlamentarne wybory, po których program został ściągnięty z anteny.

Pogonieni z telewizji artyści kabaretowi przenieśli się do sieci, gdzie na początku listopada zaczęły się pojawiać satyryczne słuchowiska z udziałem Roberta Górskiego i innych gwiazd "Kabaretu na żywo".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Posiedzenie rządu - Mateusz upada po raz drugi

Materiał przygotowany na dzień, w którym premier Mateusz Morawiecki przedstawi program działania kierowanej przez niego Rady Ministrów oraz złoży wniosek o udzielenie jej wotum zaufania, zaczyna się od "słów premiera" (Roberta Górskiego): "Witam państwa na drugim i niestety od razy pożegnalnym posiedzeniu ostatniego polskiego rządu".

W słuchowisku na pożegnalnym posiedzeniu rządu Mateusza Morawieckiego pojawiły się tylko kobiety. "A gdzie jest taki Mariusz?" - pyta się premier. "Mówi, że ma coś do roboty przy granicy" – odpowiada jedna z pań minister. "Jak naprawdę strzelają, to go nie ma. Dezerter" – zauważa ze smutkiem premier.

"To był ostatni polski rząd, w którym nie było ruskiego agenta i w rządzie i na czele rządu" – słyszymy z ust premiera w dalszej części nagrania. Na ostatnim posiedzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć uszczypliwości pod adresem Donalda Tuska: "Kapował na prawo i na lewo. Dla Niemców też i dla Ruskich też". "Aż dziwne, że Czechom nie sypał" – zauważa pani minister.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także