Trwa ładowanie...
d1kvepm

Ameryka Express

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

''Ameryka Express'' to polski program rozrywkowy emitowany na kanale TVN od 5 września do 28 listopada 2018 roku. Główną prowadzącą program jest Agnieszka Woźniak-Starak. Format programu został oparty na holendersko-belgijskim ''Peking Express''. Przed ''Ameryką Express'' były dwie edycje "Azja Express".

Ameryka Express – opis i uczestnicy

W poprzednich dwóch sezonach programu ''Azja Express'' zaproszeni uczestnicy musieli się ścigać oraz walczyć o zwycięstwo podróżując niemal po całym kontynencie azjatyckim. Jednak w "Ameryce Express" została zmieniona lokalizacja (jak wynika z tytułowej formuły) i tym razem gwiazdy wyleciały do Ameryki Południowej. Bohaterowie nowych przygód wędrowali przede wszystkim pomiędzy Ekwadorem a Peru.

W pierwszej odsłonie ''Ameryka Express'' uczestnicy pokonali przeszło 3000 kilometrów. Na dodatek w każdym z państw, do którego udały się zaproszone gwiazdy, musiały pokonać wyznaczoną trasę. Kolejnym utrudnieniem jest budżet, jaki przypada na każdego z uczestników, czyli 1 dolar dziennie. W ''Ameryce Express'' podobnie jak w poprzednich edycjach, uczestnicy wykazujący się sprytem i szybkością mogą uzyskać ochronny immunitet. Dzięki temu mają gwarancję, że nie odpadną w najbliższym głosowaniu.

Oczywiście nie może się obyć bez dreszczyku rywalizacji. W ''Ameryka Express'' w co drugim odcinku najsłabsza z drużyn zostanie wyeliminowana. Chodzi przede wszystkim o miejsce obrane za główny cel w danym zadaniu – para, która dotrze jako ostatnia, automatycznie odpada z udziału w dalszej zabawie.

Co ciekawe, może dojść do tzw. wymieszania par. Gdy odpadnie osoba z jednej z par w 4. odcinku, druga musi połączyć się w parę z towarzyszem, który pozostał po odejściu partnera/partnerki w odcinku nr 6. Tym sposobem w ''Ameryce Express'' Magda Steczkowska musiała walczyć w parze z Katarzyną Meller, choć przyjechała do programu z mężem.

Zwycięzcami pierwszego sezonu ''Ameryka Express'' okazali się aktorka Aleksandra Domańska i jej brat Dawid Domański. Na miejscu drugim uplasowali się FitLovers, czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz, a na trzecim miejscu aktor Maciej Musiałowski z koleżanką Anną Małysą.

Lista wszystkich uczestników Ameryka Express

1. Filip Chajzer z ojcem Zygmuntem Chajzerem
2. Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz (FitLovers)
3. Lara Gessler z przyjacielem Piotrem Sałatą
4. Aleksandra Domańska z bratem Dawidem Domańskim
5. Magda Steczkowska z mężem Piotrem Królikiem
6. Tomasz Karolak z kolegą Jakubem Urbańskim
7. Maciej Musiałowski z koleżanką Anną Małysą
8. Katarzyna Meller z przyjaciółką Moniką Zagajewską.

Ameryka Express 2 – premiera nowej edycji

Po sukcesie zarówno trzech edycji ''Azja Express'', jak i pierwszej z serii ''Ameryka Express'' producenci TVN zapewnili widzów, że dojdzie do kolejnego sezonu. Premiera nowej ''Ameryki Express'' została zaplanowana na jesień 2019 roku. Na razie nie są znane nazwiska kolejnych uczestników, ale pojawiło się wiele spekulacji dotyczących możliwych gwiazd.

Prawdopodobnie jedną z pierwszych ogłoszonych par będzie Dominika Tajner oraz Qczaj. Innymi potencjalnymi uczestnikami mają być Justyna Żyła i Adam Małysz. W ''Ameryce Express'' ma pojawić się także aktor młodego pokolenia Adam Zdrójkowski razem z ojcem Dariuszem. Wiadomo za to, że Agnieszka Woźniak-Starak nie będzie już prowadzącą programu - oficjalnie zrezygnowała ze sprawowanej funkcji.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kvepm
d1kvepm
d1kvepm