wp

Ucho Prezesa

Trwa ładowanie...
"Ucho Prezesa"Youtube.com - stopklatki
Podziel się

"Ucho Prezesa" – polski miniserial polityczno-komediowy tworzony przez członków Kabaretu Moralnego Niepokoju. Produkcja zadebiutowała na platformie Youtube 9 stycznia 2017 roku. Pierwszy odcinek serii obejrzało w ciągu tygodnia około 4 milionów widzów. Od 15 lutego nowe epizody serialu emitowane są również w serwisie ShowMax.com.

wp

"Ucho Prezesa" skupia się głównie na postaci lidera partii rządzącej w Polsce oraz jego najbliższych współpracownikach. Produkcja w humorystyczny sposób odnosi się do ostatnich głośnych politycznych wydarzeń. Każdy odcinek "Ucha Prezesa" jest od siebie niezależny i przedstawia zupełnie nowe wydarzenia. Akcja w całości rozgrywa się w gabinecie przy ulicy Nowogrodzkiej, gdzie do tytułowego prezesa (postać jednoznacznie wzorowana jest na liderze Prawa i Sprawiedliwości – Jarosławie Kaczyńskim) przychodzą ministrowie, prezydent, pani premier i inni wysoko postawieni urzędnicy państwowi.

"Ucho Prezesa" to swojego rodzaju kontynuacja serii kabaretowej "Posiedzenie rządu", w której członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju wraz z innymi artystami kabaretowymi wcielali się w członków rady ministrów tworzonej przez polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronncitwa Ludowego.

Główne role w "Uchu Prezesa" przypadły Robertowi Górskiemu, Mikołajowi Cieślakowi, Izabeli Dąbrowskiej i Pawłowi Koślikowi. W poszczególnych odcinkach w produkcji pojawiali się tacy aktorzy jak Jarosław Boberek, Katarzyna Żak, Agnieszka Pilaszewska czy Wojciech Kalarus.

Serial spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów. Każdy z odcinków obejrzało na Youtube kilka milionów osób. Sami politycy PiS również nie mieli większych zastrzeżeń, co do formy produkcji. Adam Bielan w jednej z wypowiedzi zdradził, że pierwsze dwa odcinki "Ucha Prezesa" przypadły nawet do gustu Jarosławowi Kaczyńskiemu, przy czym lider Prawa i Sprawidliwości zwrócił uwagę, że , że w serialu błędnie pokazano, że jego kot pije mleko, podczas gdy dorosłe koty mleka nie piją. "Ucho Prezesa" ostro skrytykowała natomiast Krystyna Pawłowicz.

Zobacz najnowszy odcinek: Ucho Prezesa 13

Gatunek

komedia, polityczny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

09.01.2017

wp
wp