Trwa ładowanie...

"Ucho Prezesa" i różne oblicza Kościoła. Dostało się hierarchom

Arcybiskup Sławoj szydzący z nędznego wystroju gabinetu, biskup Tadeusz z Krakowa śpieszący się do "Kropki nad i" to niektórzy goście Prezesa, którzy chcą zadbać o dobro Kościoła. Każdy na swój sposób.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Ucho Prezesa" i różne oblicza Kościoła. Dostało się hierarchomŹródło: Materiały prasowe
d1odxc5

W odcinku zatytułowanym "Cicha taca" roi się od najbardziej wyrazistych postaci polskiego Kościoła. Pierwszy hierarcha w prywatnym kazaniu do Prezesa odniósł się do filmu "Kler" i wyraźnie skrytykował obecną władzę.

- Oni robią filmy, żeby straszyć Kościołem. Wy robicie filmy, żeby straszyć uchodźcami – mówił kardynał. - Wygnaliście kupców z supermarketów. Teraz wygnajcie polityków ze świątyń.

Chwilę później pojawiło się jego kompletne przeciwieństwo, czyli arcybiskup Sławoj z Trójmiasta. Kapłan mocno zirytowany nędznym wystrojem gabinetu nie chciał sam naciskać klamki, która ku jego zdziwieniu nie była zrobiona ze złota i bursztynu.

d1odxc5

Sławoj przedstawił Prezesowi swoje obawy dotyczące antykościelnego filmu. I wcale nie chodziło mu o "Kler"

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Ludzie obejrzeli, pośmiali się i powoli zapominają – mówił hierarcha, dodając, że teraz powstaje dokument, który pokazuje to samo, tylko z prawdziwymi nazwiskami.

- Mówienie o tym, co się złego dzieje w Kościele, jest gorsze dla Kościoła od tego, co się tam dzieje – wygłosił Sławoj, dopytując się, kto sfinansował produkcję takiego filmu. Mariusz zapewnił, że PISF nie dał na niego ani złotówki, więc musiały być to prywatne polskie pieniądze.

d1odxc5

- Prywatne polskie, czyli niemieckie państwowe – skwitował Prezes, który po chwili witał kolejnego petenta z koloratką. Tym razem był to biskup Tadeusz z Krakowa, który swojego poprzednika nazwał antybiskupem. Tadeusz także odniósł się do kwestii kościelno-filmowych.

- Niech powstanie prawdziwy film o naszym papieżu, a nie te cukierki kremówkowe o Karolu – prosił Prezesa, dodając, że spieszy się do "Kropki nad i". – Prawda nas wyzwoli. Cała prawda, całą dobę – mówił cytując motto TVN-u.

Jacy jeszcze księża (i byli księża) przyszli do Prezesa? I czym właściwie jest tytułowa cicha taca? Dowiecie się z najnowszego "Ucha Prezesa", które pojawi się w Telewizji WP w niedzielę 16 grudnia o 20:00.

Przypominamy, że od początku czwartego sezonu "Ucho Prezesa" jest do obejrzenia wyłącznie w Telewizji WP i na platformie Showmax. Premierowe odcinki emitowane są w każdą środę (Showmax) i niedzielę (Telewizja WP).

Telewizja WP dostępna jest w ramach bezpłatnej telewizji naziemnej, na platformie NC+ (kanał 170) oraz w sieciach kablowych m.in.: Vectra (128), Netia (30), Orange (35), Multimedia (38), UPC (158/116), Inea (28), Toya (17) oraz w WP Pilot.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1odxc5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1odxc5