Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany STS

Nowy selekcjoner tylko na chwilę? Kursy na jego odejście już są!

Wybór nowego trenera reprezentacji Polski zelektryzował kibiców. Długo typowano kto nim zostanie. Chwilę po nominacji nowego selekcjonera fani i eksperci nie tylko zaczęli oceniać wybór, ale już można obstawiać, jak długo Portugalczyk będzie pracował z kadrą.

Share
Nowy selekcjoner tylko na chwilę? Kursy na jego odejście już są!
Źródło: materiały partnera
dhc8u6a

Od poniedziałku 18.01 do czwartku 21.01 trwała niemalże narodowa debata pt: kto nowym selekcjonerem reprezentacji Polski Mistrzostwa Europy 2021 i w eliminacjach Mistrzostw Świata 2022?. Jako, że decyzja prezesa polskiej federacji była zaskakująca i wszystko trzymane było w tajemnicy, serwery piłkarskiej federacji nie wytrzymały setek tysięcy internautów. Brak oficjalnych informacji o kandydatach sprawił, że karuzela nazwisk i spekulacji rozkręciła się na dobre. Przez kilka dni nazwisk nie ubywało, ale przybywało!

Selekcjoner Polski tematem numer jeden

Momentalnie, ten gorący temat podchwyciły zakłady bukmacherskie. Ustalenie listy potencjalnych kandydatów i oszacowanie kursów do łatwych nie należało. Dlatego bukmacherzy umieścili kilkanaście-kilkadziesiąt nazwisk, a kursy na poszczególnych trenerów zmieniały się bardzo często. Wpływ na to miały informacje dziennikarzy, wypowiedzi piłkarskich działaczy, czy dementi samych zainteresowanych. Tropy były skutecznie mylone, bo nazwisko trenera z Portugalii pojawiło się dopiero w środę, by dzień później Portugalczyka ogłoszono oficjalnie nowym trenerem reprezentacji Polski.

Jakie cele przed nowym selekcjonerem? Będzie lepszy od poprzednika?

Nazwisko i osoba szkoleniowca… wzbudziła momentalnie skrajne reakcje i opinię. Znaleźli się tacy, którzy byli mocno rozczarowani, licząc na bardziej uznanego trenera. Niektórzy wyciągali nieudane okresy i wpadki w jego trenerskiej karierze. Inni szukali pozytywów mówiąc, że gorzej raczej nie będzie. Tylko część opinii publicznej nie ma jeszcze zdania. Nic więc dziwnego, że w odczucia fanów znów próbują trafić bukmacherzy. STS – lider rynku zaproponował zakład dotyczący tego, jak długo nowy selekcjoner będzie prowadził kadrę biało-czerwonych.

dhc8u6a

ME 2021 i el. MŚ 2022 zadecydują o przyszłości trenera

Możliwości jest kilka, bowiem przed reprezentacją naprawdę „gorący” okres i wymagający rok. Wiosną i jesienią odbędą się wspomniane el. MŚ w Katarze, a w czerwcu i lipcu finały ME 2020. Władze polskiej piłki przed nowym szkoleniowcem postawiły dwa konkretne cele, od których osiągnięcia lub nie uzależnione jest dalsze obowiązywanie umowy. - Kontrakt jest tak skonstruowany, że zadaniami trenera jest wyjście z grupy na mistrzostwach Europy oraz zakwalifikowanie się przynajmniej do baraży eliminacji mistrzostw świata – poinformowano na konferencji prasowej związku. Dlatego też gracze zakładów mogę obstawiać m.in. czy nowy selekcjoner straci pracę po mistrzostwach Starego Kontynentu , czy może po zakończeniu eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Bukmacher pyta też fanów czy Portugalczyk poprowadzi biało-czerwonych w większej lub mniejszej liczbie meczów niż jego dwaj ostatni poprzednicy oraz czy osiągnie on lepszy lub gorszy procent zwycięstw. Na pewno zadania i wymagania spore, ale jak to w piłce nożnej bywa, dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

dhc8u6a

Podziel się opinią

Share
dhc8u6a
dhc8u6a