Maja Frykowska o komunii. "Nie uznaję jej dziś"

Maja Frykowska "nie uznaje" dzisiejszej komunii
Maja Frykowska "nie uznaje" dzisiejszej komunii
Źródło zdjęć: © AKPA

26.04.2024 17:11, aktual.: 26.04.2024 18:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maja Frykowska swoją popularność zawdzięcza popularnemu reality-show "Big Brother". Gwiazda nie ukrywa swojego przywiązania do wiary i chrześcijańskich wartości. W niedawnym wywiadzie wyraziła swoją dezaprobatę wobec wystawnych przyjęć komunijnych.

Maja "Frytka" Frykowska, znana również pod swoim poprzednim imieniem Agnieszka, dała się poznać szerszej publiczności jako uczestniczka trzeciej edycji popularnego programu "Big Brother". Została jej wówczas przypięta łatka skandalistki, gdy przyłapano ją na namiętnych uniesieniach w jacuzzi z niejakim "Kenem".

Gwiazda postanowiła po czasie zerwać z dawnym wizerunkiem. Zdecydowała się przyjąć imię Maja, co miało stanowić symboliczny krok, otwierający nowy rozdział w jej życiu. Frykowska ogłosiła swoje nawrócenie i powierzyła swoje życie Bogu, o czym wielokrotnie wspominała w licznych wywiadach. Świadectwo wiary systematycznie daje w swoich mediach społecznościowych, gdzie może pochwalić się sporą aktywnością.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maja Frykowska o wystawnych przyjęciach komunijnych. "Nigdy za tym nie byłam"

Jakiś czas temu gwiazda "Big Brothera" ganiła Polaków za to, że w Wielkanoc suto zastawiają świąteczne stoły, ale tracą z oczu prawdziwą istotę uroczystości. W niedawnej rozmowie z Plejadą "Frytka" wyraziła swoją dezaprobatę wobec wystawnych przyjęć komunijnych. Stwierdziła, że zdecydowanie bliżej jej w tej kwestii do protestantyzmu, który odżegnuje się od przepychu i bogactwa.

- Nigdy za tym nie byłam, ponieważ ja od 2011 r. jestem chrześcijanką, czyli bliżej mi do wiary protestanckiej - zdradziła Maja Frykowska.

"Nie uznaję tej komunii dziś"

Celebrytka wyznała, że pochodzi z rodziny, dla której religia chrześcijańska nie miała zbyt dużego znaczenia. Stwierdziła ponadto, że nie uznaje sakramentu komunii, do którego przystąpiła niegdyś po raz pierwszy. Nie była wówczas bowiem w pełni świadomą swojej wiary osobą.

- Również szłam do komunii - wywodziłam się z rodziny katolickiej niepraktykującej. Ale dzisiaj, kiedy jestem po tej stronie, gdzie mam wybór jako dorosła osoba, gdzie chcę przynależeć i biorę chrzest świadomie - to do mnie przemawia. W związku z tym nie uznaję tej komunii dziś, ponieważ uważam, że rzeczywiście jest to bardzo świadome podejście, że ja mogę zadecydować naprawdę o sobie i wiem coś o życiu, to wiem, gdzie chcę być - skwitowała była uczestniczka programu "Big Brother".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także