"Milionerzy". Zmieniła pytanie za 250 tys. zł. Co to jest kabaret?

Publiczność nie pomogła przy pytaniu za 250 tys. zł
Publiczność nie pomogła przy pytaniu za 250 tys. zł
Źródło zdjęć: © TVN

26.04.2024 07:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 733. odcinku "Milionerów" (premiera 25 kwietnia) swoją grę kontynuowała Anna Downar z Krakowa. Zawodniczka doszła aż do pytania za ćwierć miliona złotych, które postanowiła zmienić na inne. Niestety to drugie również okazało się za trudne nawet dla publiczności.

Anna z Krakowa w swoim drugim odcinku bez większych problemów dotarła do pytania za 250 tys. zł. Na tym etapie mogła już wykorzystać koło ratunkowe polegające na wylosowaniu innego pytania. Została jej także pomoc publiczności. Oba te koła wykorzystała, ale z marnym skutkiem. Pierwsze pytanie za ćwierć miliona zł, które przeczytał Hubert Urbański, brzmiało:

Andrzej Morsztyn pisał w wierszu "O sobie": "Nie tyle Puszcza Niepołomska zwierza, nie tyle ordy janczarskie żołnierza (…) jak ja mam bólu…

a) przez zdradzieckich królów"

b) po utracie ulów"

c) dla swej Katarzyny"

d) bez swojej pierzyny"

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Anna była w kropce. Nie miała pojęcia, co jest właściwą odpowiedzią i nie łudziła się, że publiczność jej pomoże (chodziło o "bez swojej pierzyny"). Postanowiła więc wykorzystać nowe w tym sezonie (występowało już przed laty w "Milionerach") koło ratunkowe "zamiana pytania". Dzięki temu Hubert Urbański przeczytał taką zagadkę:

Kabaret to spektakl satyryczno-rozrywkowy, ale i naczynie:

a) nocne

b) ranne

c) z przegródkami

d) do liofilizacji

To pytanie również zabiło jej ćwieka. Po chwili namysłu Anna zdecydowała się poprosić o pomoc publiczność. Niestety większość widowni również nie znała właściwej odpowiedzi. Co gorsza, na dwa warianty zagłosowała taka sama liczba osób (po 38 proc.). W tej sytuacji Anna postanowiła nie kusić losu i wycofała się z dalszej gry z kwotą 125 tys. Zł. Właściwą odpowiedzią było c) z przegródkami.

Po Annie najszybszy w eliminacjach był Piotr Jurczyk. Lekarz z Wrocławia zdążył odpowiedzieć na kilka pierwszych pytań i będzie kontynuował grę w poniedziałkowym (29.04) odcinku od poziomu 10 tys. zł.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także