Trwa ładowanie...
d2dygy1

Na dobre i na złe

Najnowsze informacje
4.7
(66724 głosy)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Na dobre i na złe” to najdłuższy w historii polskiej telewizji cotygodniowy serial obyczajowy. Jest emitowany w stacji TVP2 od 7 listopada 1999 roku. Przez kilka lat serial był najchętniej oglądanym programem w polskiej telewizji. Obecnie nadal jest w czołówce najchętniej oglądanych programów telewizyjnych w Polsce; każdy odcinek serialu śledzi około 5,5-6 milionów widzów. Każdy sezon liczy ok. 35 odcinków, z kolei każdy odcinek trwa około 50 minut.

Akcja serialu "Na dobre i na złe" rozgrywa się w szpitalu, w podwarszawskiej miejscowości, którą realizatorzy nazwali Leśna Góra. Telewidzowie w każdym odcinku towarzyszą pracującym tam lekarzom, wspólnymi silami codziennie ratującym ludzkie zdrowie i pokonującym kolejne życiowe przeszkody.

Szpital jest przede wszystkim miejscem, w którym bohaterowie serialu "Na dobre i na złe" maja do czynienia z przeróżnymi medycznymi przypadkami - ich wiedza i doświadczenie pozwalają skutecznie pomagać pacjentom. W wielu sytuacjach o sprawnej lekarskiej interwencji decyduje zgranie zespołu i wzajemne zaufanie. Szpital przetrwał przeciwności losu: długi, niesłuszne oskarżenia związane z badaniami klinicznymi, zmiany personalne...

W cieniu pracy lekarzy toczą się także ich prywatne losy. Bohaterowie "Na dobre i na złe" mają swoje radości i smutki, przeżywają przyjaźnie, namiętności i dramaty. Obserwujemy zmagania współczesnych rodzin z rzeczywistością, patrzymy, jak ludzie zwyczajni radzą sobie z tym, co przynosi im los.

Początkowo akcja serialu działa się wokół trzech postaci: Zosi Stankiewicz (Małgorzata Foremniak), Jakuba Burskiego (Artur Żmijewski) i Bruna Walickiego (Krzysztof Pieczyński) – trójki przyjaciół ze studiów, którzy po latach spotkali się ponownie, mając pracować razem w jednym szpitalu. W serialu występują również inni, bardzo znani aktorzy: Bartosz Opania, Anita Sokołowska, Maja Ostaszewska, Jolanta Raszyńska, Marian Opania i inni.

Za reżyserię z kolei odpowiadają takie osoby jak: Maciej Pieprzyca, Krzysztof Rogala, Teresa Kolarczyk, Maciej Dejczer, Ryszard Zatorski, Wojciech Wójcik.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dygy1
d2dygy1
d2dygy1