Trwa ładowanie...
ycipk-1tlxw9
ycipk-1tlxw9

Na dobre i na złe - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Radosław Krzyżowski, plan serialu "Na dobre i na złe" Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-1tlxw9

„Na dobre i na złe” to najdłuższy w historii polskiej telewizji cotygodniowy serial obyczajowy. Jest emitowany w stacji TVP2 od 7 listopada 1999 roku. Przez kilka lat serial był najchętniej oglądanym programem w polskiej telewizji. Obecnie nadal jest w czołówce najchętniej oglądanych programów telewizyjnych w Polsce; każdy odcinek serialu śledzi około 5,5-6 milionów widzów. Każdy sezon liczy ok. 35 odcinków, z kolei każdy odcinek trwa około 50 minut.

Akcja serialu "Na dobre i na złe" rozgrywa się w szpitalu, w podwarszawskiej miejscowości, którą realizatorzy nazwali Leśna Góra. Telewidzowie w każdym odcinku towarzyszą pracującym tam lekarzom, wspólnymi silami codziennie ratującym ludzkie zdrowie i pokonującym kolejne życiowe przeszkody.

Szpital jest przede wszystkim miejscem, w którym bohaterowie serialu "Na dobre i na złe" maja do czynienia z przeróżnymi medycznymi przypadkami - ich wiedza i doświadczenie pozwalają skutecznie pomagać pacjentom. W wielu sytuacjach o sprawnej lekarskiej interwencji decyduje zgranie zespołu i wzajemne zaufanie. Szpital przetrwał przeciwności losu: długi, niesłuszne oskarżenia związane z badaniami klinicznymi, zmiany personalne...

W cieniu pracy lekarzy toczą się także ich prywatne losy. Bohaterowie "Na dobre i na złe" mają swoje radości i smutki, przeżywają przyjaźnie, namiętności i dramaty. Obserwujemy zmagania współczesnych rodzin z rzeczywistością, patrzymy, jak ludzie zwyczajni radzą sobie z tym, co przynosi im los.

Początkowo akcja serialu działa się wokół trzech postaci: Zosi Stankiewicz (Małgorzata Foremniak), Jakuba Burskiego (Artur Żmijewski) i Bruna Walickiego (Krzysztof Pieczyński) – trójki przyjaciół ze studiów, którzy po latach spotkali się ponownie, mając pracować razem w jednym szpitalu. W serialu występują również inni, bardzo znani aktorzy: Bartosz Opania, Anita Sokołowska, Maja Ostaszewska, Jolanta Raszyńska, Marian Opania i inni.

ycipk-1tlxw9

Za reżyserię z kolei odpowiadają takie osoby jak: Maciej Pieprzyca, Krzysztof Rogala, Teresa Kolarczyk, Maciej Dejczer, Ryszard Zatorski, Wojciech Wójcik.

Zobacz odcinki serialu Na dobre i na złe

ycipk-1tlxw9
Tytuł oryginalny

Na dobre i na złe

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

50 min.

Obsada

Piotr Stramowski (Szymon Dryl)

Katarzyna Warnke

Edyta Górniak (piosenkarka Nika Werner)

Agnieszka Kaczorowska

Radosław Krzyżowski

Dominika Gwit (Laura)

Tomasz Kot

Karolina Borkowska

Dorota Segda

Fraszyńska Jolanta

Ewa Skibińska

Cezary Kosiński

Krzysztof Pieczyński

Artur Żmijewski

Paweł Wilczak

Andrzej Zieliński

Agnieszka Dygant

Bartosz Obuchowicz

Rudi Schubert ("Bunio", wspólnik "Wąsika")

Edyta Jungowska

Bartosz Opania

Katarzyna Bujakiewicz

Marian Opania

Małgorzata Foremniak

Tomasz Oświeciński

Małgorzata Kożuchowska

Magdalena Ogórek (pielęgniarka)

ycipk-1tlxw9
ycipk-1tlxw9