Fani nie muszą się martwić. Popularne seriale zostaną w TVP

Zmiany w telewizji polskiej wywołują ogromne poruszenie. Serwisy informacyjne i programy publicystyczne to jedno, telewidzowie martwią się jednak o to, czy z anteny nie znikną ich ulubione produkcje. Na szczęście tego nie muszą się już obawiać.

Katarzyna Cichopek i Marcin Mroczek na planie "M jak miłość" w listopadzie 2023 r.
Katarzyna Cichopek i Marcin Mroczek na planie "M jak miłość" w listopadzie 2023 r.
Źródło zdjęć: © AKPA | Piętka Mieszko

22.12.2023 | aktual.: 22.12.2023 14:28

Zmiany, zmiany, zmiany – tak w skrócie można podsumować ostatnie dni w siedzibie, ale i na kanałach telewizji publicznej. Kształtu nabiera właśnie nowy serwis informacyjny "Jedynki" o roboczej(?) nazwie "19:30", a do stacji przechodzą kolejni dziennikarze dotychczas związani z konkurencją. Wciąż nie wiadomo, jak dokładnie będą wyglądać dwa pierwsze programy czy telewizje regionalne pod wspólnym mianownikiem TVP3. Jedno jest jednak pewne: z anteny nie znikną mające rzesze fanów i transmitowane od lat seriale.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Widzowie mogą spać spokojnie

Pierwsze wydanie wieczornego pasma informacyjnego poprowadził Marek Czyż, który w pewnym momencie oddał głos Tomaszowi Sygutowi. Nowy prezes TVP zapewnił, że występuje do tej pory pod nazwą "Wiadomości" newsy z Polski i ze świata będą podawane w zupełnie nowej formie. Odpowiedział też na domysły i oczekiwania telewidzów.

Włodarz telewizji publicznej zagwarantował, że z ramówki na pewno nie znikną uwielbiane przez Polaków seriale, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Mowa tu oczywiście o "M jak miłość" i "Na dobre i na złe".

Przypomnijmy, że pierwszy z nich jest emitowany na antenie TVP2 od listopada 2000 r. Historia kilkupokoleniowej rodziny Mostowiaków to najliczniej oglądany serial w Polsce. Według danych AGB Nielsen Media Research w marcu 2005 r. osiągnął on rekordową widownię ponad 12,5 mln widzów.

To trzeci (po "Klanie" oraz "Na dobre i na złe") najdłużej produkowany serial telewizyjny w Polsce. Drugi ze wspomnianych tytułów także ma zapewnione miejsce w nowej TVP. Medyczno-obyczajowa produkcja o losach pacjentów i personelu szpitala w fikcyjnej podwarszawskiej miejscowości Leśna Góra jest emitowana nieprzerwanie od listopada 1999 r. I na razie nic nie wskazuje na to, że nawet zawirowania polityczne miałyby to zmienić.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" wskazujemy Najlepsze filmy i seriale, Największe rozczarowania, afery i skandale oraz Największą bekę 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
tvptvp2M jak miłość
Zobacz także
Komentarze (13)