Co z "Na dobre i na złe"? Znika z ramówki. Ale nie na długo
"Na dobre i na złe" to serialowy hit Telewizji Polskiej. Od niemal 25 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i ciągłą sympatią widzów, którzy nadal chętnie śledzą losy, nie tylko te zawodowe, medyków z Leśnej Góry. Niestety 1 maja nie zobaczą swojego ulubionego tasiemca. Serial zniknie z ramówki. Dlaczego?
"Na dobre i na złe" debiutował na TVP 2 niemal ćwierć wieku temu. Pierwszy odcinek polskiego serialu o życiu i pracy lekarzy oraz pielęgniarek i problemach, nie tylko medycznych, ich pacjentów wyemitowano 7 listopada 1999 r. Pierwszy sezon przyciągał przez ekrany średnio ponad 5,5 mln widzów. Później było jeszcze lepiej - oglądalność rosła nawet do ponad 8 mln widzów. Teraz widownia śledząca losy kolejnego pokolenia medyków jest nieco mniejsza. W sezonie 2023/2024 wynosiła średnio 1,67 mln osób. Przez 25 lat zmieniły się czasy, zmieniły się i seriale, i ich odbiorcy. Jednak "Na dobre i na złe" nie znika z ramówki. A przynajmniej nie na stałe.
Już wiadomo bowiem, że widzowie nie obejrzą "Na dobre i na złe" 1 maja. Kolejny odcinek zostanie wyemitowany tydzień później - 8 maja o stałej porze. Serial można śledzić w środy o 20:55 na TVP2.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Seriale w 2024. Szykują się genialne premiery!
"Na dobre i na złe" - kiedy serial zadebiutował na antenie Dwójki?
"Na dobre i na złe" to jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali telewizyjnych. Zadebiutował na antenie TVP2 w 1999 roku. Akcja serialu skupia się na życiu prywatnym i zawodowym personelu oraz pacjentów fikcyjnego szpitala w Leśnej Górze. Przez lata "Na dobre i na złe" stał się znaczącym elementem polskiej kultury popularnej, prezentując widzom dramaty, które rozgrywają się zarówno na salach operacyjnych, jak i poza nimi. Serial zdobył uznanie za realistyczne przedstawienie środowiska medycznego, jednocześnie oferując angażujące wątki romansowe i osobiste tragedie bohaterów.
Wyróżniającym się aspektem tasiemca jest jego zdolność do adaptacji i odzwierciedlenia zmieniających się realiów społecznych i medycznych w Polsce. Przez lata twórcy wprowadzali nowe postaci i usuwali inne, reagując na zmieniające się gusta i oczekiwania widzów.
"Na dobre i na złe" poruszało również ważne kwestie społeczne takie jak prawa pacjentów, etyka medyczna czy trudności systemu zdrowia w Polsce, co czyni serial nie tylko formą rozrywki, ale także źródłem refleksji nad aktualnymi problemami społecznymi.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: