Trwa ładowanie...
d153pjw

Artur Orzech

Najnowsze informacje
3.9
(7 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Jelenia Góra

Programy:
d153pjw
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Artur Orzech - polski dziennikarz, prezenter i konferansjer.

Artur Orzech urodził się w Jeleniej Górze. Jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Ukończył również studia z zakresu iranistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie trwania nauki podjął pracę tłumacza. Przebywał tez na stypendium naukowo-badawczym w Kabulu. Był asystentem w Zakładzie Iranistyki Wydziału Orientalistycznego swojej macierzystej uczelni.

Artut Orzech jest jednym z założycieli zespołu Róże Europy. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiał w Radiu Dla Ciebie. Następnie trafił do Programu 1 Polskiego Radia. Od 2001 był dziennikarzem Trójki. Na antenie tej ostatniej prowadzł takie audycje jak "Orzech i reszta", "Prywatna kolekcja" oraz "Listę Przebojów Programu Trzeciego".

W latach 90. pojawił się w Telewizji Polskiej. Orzech prowadził m.in. program "Muzyczna Jedynka". Od 1994 co roku komentuje finałowe koncerty Eurowizji. To właśnie dzięki nim jego głos stał się jednym z najlepiej rozpoznawalnych w kraju. Przez pewien czas Artur Orzech prowadził "Pytanie na śniadanie". Wielokrotnie był też gospodarzem koncertów w Opolu i Sopocie.

W latach 2015-2016 prowadził program "Świat się kręci". Wraz z Martą Zalewską był gospodarzem show "Hit, Hit, Hurra".

W listopadzie 2017 zakończył współpracę z radiową Trójką.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d153pjw
d153pjw
d153pjw