Rewolucja w "Szansie na sukces". Artur Orzech wraca do telewizji

Artur Orzech wraca do TVP
Artur Orzech wraca do TVP
Źródło zdjęć: © KAPIF | � by KAPIF.pl

08.02.2024 07:44, aktual.: 08.02.2024 08:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Miotła zmian" trafiła wreszcie do najstarszego talent show w Polsce. Artur Orzech wraca do roli prowadzącego, a za reżyserię znowu będzie odpowiadać pomysłodawczyni formatu Elżbieta Skrętkowska.

Jak informują Wirtualne Media, nowy sezon "Szansy na sukces" powróci w wiosennej ramówce z nowym prowadzącym. Ma być nim Artur Orzech, który rozstał się z TVP w dość burzliwej atmosferze w 2021 roku. Co się wtedy stało?

Odejście Artura Orzecha z "Szansy na sukces"

Dziennikarz pewnego dnia po prostu nie zjawił się na planie programu. "Dopiero na 2 godziny przed zaplanowanym nagraniem audycji, produkcja otrzymała informację, że pan Artur Orzech jest niedysponowany i nie pojawi się na nagraniu. Późniejsze próby nawiązania przez TVP kontaktu z panem Arturem Orzechem nie powiodły się. TVP podjęła błyskawiczną decyzję, która pozwoliła uniknąć strat finansowych oraz wizerunkowych, zapraszając do prowadzenia 'Szansy na sukces' pana Marka Sierockiego, cenionego i doświadczonego dziennikarza muzycznego" - czytaliśmy wtedy w komunikacie Centrum Informacji Telewizji Polskiej. Orzech w odpowiedzi zwrócił się do Jacka Kurskiego, ówczesnego prezesa TVP, ze słowami: "nie pozwolę sobie moją twarzą popierać zespołu Boys i pana Pietrzaka".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowym prowadzącym "Szansy na sukces" został wtedy Marek Sierocki. To także on razem z Aleksandrem Sikorą komentowali na żywo Eurowizję zamiast Orzecha. Z najnowszych informacji serwisu wynika, że teraz dziennikarz wraca także do konkursu piosenki.

Elżbieta Skrętkowska w "Szansie na sukces"

Elżbieta Skrętkowska była producentką show przez 19 sezonów. Program został zdjęty z anteny, gdy odszedł Wojciech Mann, miał wtedy oglądalność na poziomie 2,5 mln widzów.

- Ja przyniosłam pomysł programu Ninie Terentiew. Ona była wiceszefem Dwójki. Podpisała ten pomysł i zaakceptowała do realizacji. Ja wymyśliłam scenariusz i tytuł. Jedno i drugie – tytuł i scenariusz – zarejestrowałam w kancelarii notarialnej. Potem przez lata ten program dopieszczałam i modernizowałam. Bardzo ważne jest to, że jak wymyśliłam ten program, nie byłam pracownikiem TVP - mówiła rozgoryczona Skrętkowska, gdy nie doszło do porozumienia między nią a władzami stacji.

Jak czytamy teraz na Wirtualnych Mediach: "Według ramówki dla mediów reżyserką będzie Elżbieta Skrętkowska - pomysłodawczyni 'Szansy na sukces', odpowiadająca za jej realizację przez prawie dwie dekady".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także