Trwa ładowanie...
d40zeum

X Factor

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:

"X Factor" to muzyczny talent show, który od lat święci triumfy na całym świecie i odkrywa prawdziwe muzyczne objawienia. W polskiej edycji programu "X Factor" uczestników oceniają: Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil i Maja Sablewska (I edycja). Wyłonionych w odcinkach castingowych wokalistów wspierają członkowie jury. Ich rola polega nie tylko na odszukiwaniu talentów, ale również na pomocy w przygotowywaniu występów.

Głównym zadaniem programu "X Factor" jest odszukanie muzycznych talentów. Zakwalifikowani uczestnicy zostają podzielni na trzy grupy: zespoły wokalne (włączając duety), piosenkarzy w wieku od 16 do 24 lat oraz piosenkarzy w wieku powyżej 25 lat. Ci najlepsi przechodzą do dalszej części, która dzieli się na cztery poziomy: castingi, dalszą selekcję, wybór finalistów oraz finał na żywo.

Główną nagrodą w programie "X Factor" jest kontrakt płytowy z wytwórnią Sony Music. W zagranicznych edycjach każdy zwycięzca niemal od razu po wygraniu programu zyskał status gwiazdy, a jego debiutancka płyta odniosła spektakularny sukces, nie tylko w kraju emisji, ale i w całej Europie.

Program "X Factor" zadebiutował w Wielkiej Brytanii w 2004 roku. W zagranicznych wersjach programu kandydatów oceniali między innymi: Simon Cowell (pomysłodawca "X-Factor"), Cheryl Cole, Sharon Osbourne, Geri Halliwell, Nicole Scherzinger, czy Katy Perry.

Program dotarł już do wielu krajów na całym świecie, m.in. do Australii, Kolumbii, Islandii, Hiszpanii czy Indii, gdzie planowane są już jego kolejne edycje.

Pierwsza edycja programu "X Factor" ruszyła w połowie 2011 roku, a kolejne odcinki emitowane były w niedziele w stacji TVN o godzinie 20. Emisja nagrań z castingów na TVN rozpoczęła się 6 marca, natomiast odcinki na żywo zainaugurowano 24 kwietnia. Finał polskiej edycji odbył się 5 czerwca 2011 roku. Wyemitowane odcinki oglądane były zazwyczaj przez liczbę widzów, która oscylowała między 4 a 5 milionami, stanowiąc ponad 20% udziałów spośród wyświetlanych w tym samym czasie antenowym programów.

Zwycięzcą pierwszej edycji programu jest Gienek Loska. Drugie miejsce zajęła Ada Szulc, trzecie - Michał Szpak.

UCZESTNICY FINAŁÓW I EDYCJI:

1.Gienek Loska
2. Michał Szpak
3. Adrianna Szulc
4. Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz
5. Dziewczyny
6. Mats Meguenni
7. Sweet Rebels
8. William Malcolm
9. Avocado

SKŁAD JURORSKI

W pierwszej edycji programu uczestników oceniali Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil i Maja Sablewska. Jurorom, po serii odcinków castingowych, w wyborze składu zespołu, pomagały gwiazdy. Kubie Wojewódzkiemu pomogła Alicja Bachleda Curuś, Czesławowi Mozilowi - Monika Brodka, a Mai Sablewskiej - Sebastian Karpiel Bułecka. Twórcy "X Factora" po pierwszej edycji podziękowali Mai Sablewskiej. W kuluarach mówiło się, że przyczyną tej decyzji był konflikt Sablewskiej i Wojewódzkiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40zeum
d40zeum
d40zeum