Uczestnik brytyjskiego "X Factor" oskarżony o zgwałcenie 4 kobiet

Uczestnik brytyjskiego "X Factor" oskarżony o zgwałcenie 4 kobiet
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Magdalena Drozdek

28.01.2020 14:16, aktual.: 28.01.2020 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Phillip Blackwell walczył o miejsce w programie "X Factor", ale skończyło się to porażką. Na przesłuchaniach jurorzy wyśmiali go, a siedząca w jury Cheryl Cole musiała zatykać uszy. Blackwell chciał zrobić międzynarodową karierę. Świat o nim w końcu usłyszał - jako o gwałcicielu.

Phillip Blackwell pojawił się na przesłuchaniach do programu w 2008 r. Na wstępie zapewnił jurorów, że ma talent, dzięki któremu nagra studyjny album, który będzie hitem nawet w Chinach. Jego przygoda z programem została zakończona po kilku minutach. Blackwell dwóch jurorów rozbawił przeciąganiem dźwięków, a trzecią - Cheryl Cole - zirytował. Ku jego wielkiemu zdziwieniu nie przeszedł do kolejnych etapów.

55-latek, który zapewniał, że świat o nim usłyszy i obrażał Cole za to, że zwątpiła w jego talent, dopisał bardzo niechlubny rozdział do swojego życia.

Mężczyznę oskarżono o gwałty i wykorzystywanie seksualne kobiet.

Brytyjskie media podają, że niespełniony muzyk sądzony jest jako seryjny gwałciciel.

W niedzielę, 26 stycznia, Blackwell stawił się przed sądem, by usłyszeć stawiane mu zarzuty. Oskarża się go o zgwałcenie 4 kobiet, próbę gwałtu i jedną napaść na tle seksualnym.

Co ważne, wszystkie te napady miały miejsce przed 2008 r., gdy chciał robić karierę w programie.

Blackwell pierwszą kobietę zgwałcił w 1997 r. w Yardley, drugą w listopadzie 1997 r. w Selly Oak, wspominany napad miał miejsce w grudniu tego samego roku. Do próby gwałtu doszło zaś w lutym 1998 r. Te szczegóły trafiły do mediów. Ostatnią ofiarą miała być kobieta, którą zgwałcił w maju 1998 r.

55-latek nie ma możliwości, by wyjść z aresztu za kaucją. Następna rozprawa sądowa ma odbyć się 24 lutego w sądzie Coventry Crown.

Blackwell został aresztowany dopiero teraz, pod koniec stycznia 2020 r. Podaje się, że to efekt śledztwa prowadzonego w ostatnim czasie przez policjantów z Warwickshire i West Midlands.

Adwokat niespełnionego muzyka podkreśla, że jego klient jest "dżentelmenem o dobrym charakterze".

Przypomnijmy, że kilka dni temu do więzienia posłano innego uczestnika brytyjskiego "X Factor", Danny'ego Tetley'a. Piosenkarz został skazany na 9 lat odsiadki za przestępstwa seksualne z udziałem dzieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także