Trwa ładowanie...

Gienek Loska zmarł dwa lata temu. Co z jego grobem?

Gienek Loska zmarł 9 września 2020 r. Muzyk, który wybił się udziałem w polskim show "X Factor", odszedł na Białorusi. Tam też spoczęło jego ciało.

Jak wygląda grób Gienka Loski?Jak wygląda grób Gienka Loski?Źródło: Licencjodawca, fot: AKPA
d2rhqli
d2rhqli

Gienek Loska urodził się na Białorusi, gdzie muzykował już jako dziecko. W latach 90. przeniósł się do Polski. Tworzył własne utwory, jeździł po kraju i grał. Swoje miejsce na dłużej znalazł w Krakowie, później we Wrocławiu. Kiedy w polskiej telewizji rozpoczął się boom na talent show, postanowił brać w nich udział. W 2010 r. zgłosił się do "Mam talent", ale nie odniósł wielkiego sukcesu. Dużo lepiej poszło mu w "X Factor" - wygrał edycję z 2011 r. Udało mu się nagrać płytę, zdobył uznanie i rozpoznawalność.

Niestety, siedem lat później doznał rozległego udaru mózgu, zapadł w śpiączkę. Był akurat w odwiedzinach na Białorusi. Jego stan zdrowia był tak zły, że nie udało się go przetransportować do Polski. Zmarł dwa lata później w wieku 45 lat. Pozostawił partnerkę i córkę.

Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia grobu Loski. Powstał z pieniędzy matki muzyka i środków zgromadzonych przez Polską Fundację Muzyczną.

d2rhqli

"Dziś mija druga rocznica śmierci Gienka Loski. Odszedł w swoim rodzinnym domu w Biełooziersku na Białorusi po ponad dwóch latach zmagań z pogarszającym się zdrowiem. Przez cały ten czas Polska Fundacja Muzyczna była w stałym kontakcie z Nim i Rodziną dzięki licznym podróżom na Białoruś naszej wolontariuszki Agnieszki.

Po raz pierwszy prezentujemy zdjęcia pomnika godnego pamięci Gienka. Został on ufundowany ze środków zebranych przez Fundację oraz przez Mamę Artysty. Autorem i wykonawcą nagrobka, który, zgodnie z miejscową tradycją, można podziwiać z obu jego stron, jest miejscowy rzeźbiarz Witalij Kozenka.

Wkrótce Polska Fundacja Muzyczna uruchomi prace nad stroną internetową poświęconą Gienkowi Losce" - czytamy w oświadczeniu na Facebooku.

Szpak narzeka: "Kariera muzyka w tym kraju to bardzo trudna praca"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rhqli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rhqli