Trwa ładowanie...
d1rq41e

Wojciech Cejrowski

Najnowsze informacje
2.6
(14 głosów)
Oceń:

Dziennikarz telewizyjny, podróżnik. Urodził się w 1964 roku w Elblągu. Ukończył elitarne XVII L.O. im. A.F.Modrzewskiego w Warszawie. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Warszawskim i Santa Clara University w Kalifornii (Stany Zjednoczone).

Najbardziej pochłonęła go antropologia kultury, a w szczególności badania terenowe ginących plemion Amazonii.

Zna trzy języki: polski, hiszpański i angielski. Ponadto bez trudu porozumiewa się po rosyjsku i portugalsku (odmiana brazylijska). Jest członkiem następujących organizacji światowych: Royal Geographical Society - Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie - jest trzecim w historii Polakiem przyjętym w poczet tego prestiżowego grona jako członek rzeczywisty (Fellow), CMA - Country Music Association (USA), ACMA - Australian Country Music Association (Australia), South Amercian Explorers Club.

Cejrowski najbardziej znany jest jako prowadzący program "WC Kwadrans" nadawany w TVP1 w latach 1994-96. Prowadzący był w nim ostry, kontrowersyjny, bezkompromisowy i śmieszny. Nikogo nie oszczędzał, nie pozwolił przejść obok siebie i sądów wypowiadanych na antenie obojętnie. Wielu zarzucało mu szerzenie nienawiści i wrogości, jednak oglądalność oscylowała wokół 3 milionów widzów. Autor zaczynał u boku Wojciecha Manna w programie "Non Stop Kolor" w TVP2 w latach 1992-1994. Równolegle z "WC Kwadransem" prowadził program muzyczny pt. "Stajnia..." nadawany w TVP1 oraz powtarzany przez Ośrodki Regionalne TVP.

W sezonie 1996-97 na zamówienie TV Niepokalanów (obecnie PULS) opowiadał o swoich wyprawach do Ameryki Południowej w programie: "Podróżnik". Później związał się ze stacją RTL7, gdzie WC występował w gronie znanych polskich satyryków (Jan Pietrzak, Jan Tadeusz Stanisławski, Krzysztof Daukszewicz i in.) w cyklu komentarzy satyrycznych. W latach 1999-2000 prowadził w RTL7 talk-show "Piękny i Bestia" w duecie z Alicją Resich-Modlińską. Ostatnio Cejrowski związany był z telewizją POLSAT - autorski program "Z kamerą wśród ludzi" (2003-2004) powtarzany potem przez TV4 i POLSAT 2. Cykl ten gromadził przed telewizorami sporą widownię średnio 2,5 miliona widzów wśród wszystkich stacji TV w Polsce.

Cejrowski ma również bogatą karierę radiową. Współpracował z Radiem Kolor, rozgłośniami lokalnymi od 1999 roku rozwija się jego współpraca z Programem Pierwszym Polskiego Radia. Początkowo w Radiu Kolor prowadził autorską audycję muzyczną. Następnie także "Aeroplan" w duecie z Beatą Pawlikowską. A w końcu także swój sztandarowy blok poranny, w każdą sobotę od godz. 6 do 10. (To z tej porannej audycji w radiu KOLOR, narodził się telewizyjny "WC Kwadrans".) Współpracę z radiem Kolor kończy w roku 1997. Wtedy to z rozgłośni odeszli Wojciech Mann i Krzysztof Materna. W roku 2005 prowadził sobotni blok przedpołudniowy pt. "Zima z radiową Jedynką". Obecnie można go usłyszeć w autorskich audycjach: "Muzyka na molo", "Audycja podzwrotnikowa" (Program Trzeci Polskiego Radia).

Wojciech Cejrowski ma za sobą również występy estradowe w konwencji "stand up comedy". Przed mikrofonem i publicznością stawał w różnych krajach, m.in. USA i Szwajacarii, ale także w Polsce. Sporo pisze i publikuje na tematy społeczno-polityczne, a także jest autorem reportaży z Ameryki Południowej. Wydał 6 książek o łącznym nakładzie ponad 100 tys. egz. Wojciech Cejrowski organizuje od lat wyprawy w najdziksze zakamarki naszej planety. Był w 40 krajach na 6 kontynentach. Najczęściej jeździ do Amazonii..

Brał udział w wielu wyprawach, m.in. w pieszym pokonaniu bagnistej puszczy Darien, na granicy Kolumbii i Panamy 1996 oraz przejeździe trasy Camel Trophy, w Gujanie, w 1996 r., w ramach której dotarł m.in. do odległych osad plemienia Wai Wai. Ma dom w mieście Meksyk, gdzie mieszka sporadycznie od lat 80-tych. ubiegłego wieku, a także dużą posiadłość ziemską w Ekwadorze.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rq41e
d1rq41e
d1rq41e