Trwa ładowanie...

Wywalili go z TVP. Teraz wraca. Powód?

Program Wojciecha Cejrowskiego wraca na antenę telewizyjnej Dwójki. Po ponad dwóch latach przerwy dziennikarz znów dostał zielone światło dla występów w TVP.
Share
Program Wojciecha Cejrowskiego wraca na antenę TVP
Program Wojciecha Cejrowskiego wraca na antenę TVPŹródło: AKPA
d47hxbb

Jak podaje portal Wirtualne media, podróżniczy program "Wojciech Cejrowski - boso przez świat" będzie emitowany w niedzielne popołudnia o godzinie 18:30. Emisja pierwszego odcinka zaplanowana jest na 28 lutego. Od 6 marca w soboty o 15:15 emitowane będą powtórki programu. Tym samym zakończy się ponad dwuletnia nieobecność Cejrowskiego na antenach TVP, która - jak sam twierdził - miała związek m.in. z jego słowami na temat Jarosława Kaczyńskiego. Jesienią 2018 roku w jednym z swoich programów w sieci dziennikarz skrytykował prezesa PiS za brak całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Jak twierdził, Kaczyński jest odpowiedzialny za "rzeź niewiniątek". W programie "Minęła 20", w którym do listopada 2018 roku Cejrowski był stałym gościem, ocenzurowano jego wypowiedź. TVP wycięła fragment nagranej wcześniej rozmowy, podczas której podróżnik podpala flagę UE. Dziennikarz opublikował usunięte nagranie w swoim programie na YouTubie.

"Nie odszedłem, lecz zostałem wywalony w trakcie obowiązywania umowy i nie proponowano mi żadnej innej, na którą mógłbym się zgodzić lub nie. Obiecano Państwu, że to jedynie czasowe zawieszenie. Nikt z TVP ze mną o tym nie rozmawiał, a o przywracaniu tym bardziej" – tłumaczył wówczas Cejrowski na swoim profilu na Twitterze.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Na słowa podróżnika zareagował wówczas szef TAI. Jarosław Olechowski podkreślił, że Telewizja Polska dalej jest otwarta na współpracę z Cejrowskim, ale zasugerował, że ten musi nieco spuścić z tonu. "Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu" - odpowiedział mu w sieci.

d47hxbb

W czerwcu 2020 roku Wojciech Cejrowski pojawił się gościnnie m.in. w rozrywkowym programie TVP "Ameryka da się lubić".

Przypomnijmy, że odsunięty do niedawna od występów przed kamerami TVP podróżnik od 2017 roku współpracuje z radiową Trójką. Prowadzi "Audycję podzwrotnikową", w której prezentuje m.in. muzykę z Ameryki Łacińskiej.

W przeszłości podróżnicze programy Wojciecha Cejrowskiego były emitowane także na antenie TVN Style czy TV Puls.

Wojciech Cejrowski w programie "Ameryka da się lubić" AKPA
Wojciech Cejrowski w programie "Ameryka da się lubić" Źródło: AKPA

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47hxbb

Podziel się opinią

Share
d47hxbb
d47hxbb