Wojciech Cejrowski zniknął z Trójki. Powodem ma być "wojenna ramówka"

Audycja Wojciecha Cejrowskiego zniknęła z ramówki Trójki
Audycja Wojciecha Cejrowskiego zniknęła z ramówki Trójki
Źródło zdjęć: © AKPA
Karolina Stankiewicz

16.03.2022 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z anteny radiowej Trójki zniknął program "Audycja podzwrotnikowa" Wojciecha Cejrowskiego. Oficjalnie jest to wynik zmian w ramówce spowodowanych wywołaną przez Władimira Putina wojną.

Kontrowersyjne wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego na temat wojny w Ukrainie przysporzyły mu kłopotów. W wielu miejscach stał się persona non grata. Nie wystąpi ze swoim stand-upem w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie po tym, jak sieć Multikino zawiesiła współpracę z organizatorem wydarzenia. Odwołano też jego występ w Teatrze Jaracza w łodzi.

Przypomnijmy, że niedługo przed rosyjską agresją Wojciech Cejrowski przekonywał słuchaczy Radia Wnet, że Rosja miała powody czuć się zagrożona ze strony Ukrainy i jej europejskich oraz transatlantyckich aspiracji. Przekonywał też, że wojna nie jest celem Putina, a prezydenta USA. Na te poglądy opinia publiczna zareagowała oburzeniem.

Od kilku tygodni na antenie radiowej Trójki nie ma prowadzonej przez Cejrowskiego "Audycji podzwrotnikowej", która nadawana była od 2017 r. Ostatnio wydanie pojawiło się 19 lutego.

"Press" zapytał Cejrowskiego o powód jego zniknięcia z anteny. - Mają ramówkę wojenną – odpowiedział i dodał, że nie wie, kiedy jego program wróci na antenę.

Z kolei rzeczniczka Polskiego Radia Monika Kuś stwierdziła, że Trójka "nadaje audycje związane z bieżącą sytuacją" . Na zadane przez "Press" pytanie, czy w związku z wypowiedziami Wojciecha Cejrowskiego na temat wojny spółka zamierza kontynuować z nim współpracę, Polskie Radio nie odpowiedziało.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także