Trwa ładowanie...

Sukces Radia Nowy Świat. Stacja zebrała już ponad 3 mln złotych

Radio Nowy Świat przeżyło chwilowy kryzys, ale, jak wynika ze statystyk, został on już zażegnany. Wyniki zbiórki na stację znowu poszły w górę. Rozgłośnia zebrała już ponad 3 mln złotych.

Radio Nowy Świat odnotowuje kolejny sukcesRadio Nowy Świat odnotowuje kolejny sukcesŹródło: Materiały prasowe
d3cmj6f
d3cmj6f

Od kwietnia 2020 roku w serwisie Patronite jest prowadzona zbiórka na internetowe Radio Nowy Świat. Wraz z rozpoczęciem nadawania audycji, statystyki stacji systematycznie rosły. Spadek nastąpił jednak w połowie sierpnia. Ten chwilowy kryzys był prawdopodobnie związany z odejściem współzałożyciela i członka zarządu, Piotra Jedlińskiego.

Radio Nowy Świat ze wzrostem statystyk

Jedliński na początku sierpnia nie chciał określać w rodzaju żeńskim aktywistki LGBT, Margot. To wywołało falę krytyki i mimo że współzałożyciel Radia Nowy Świat przeprosił, to reszta członków stacji wydała własne oświadczenie. Podkreślono w nim, że "forma męskoosobowa była nieintencjonalnym błędem, który w żadnej mierze nie definiuje stanowiska Radia Nowy Świat wobec wspomnianych osób i wydarzeń". Po kilku dniach Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa.

Teraz jednak stacja odnotowuje wzrost statystyk. Dwa dni temu liczba osób wspierających stację wynosiła 31,2 tys. (podczas zamieszania z Piotrem Jedlińskim liczba użytkowników wspierających stację, zmalała z 30,6 tys. do 30 tys.). Łączna kwota zbiórki wynosi 3,31 mln złotych, z czego 741 tys. złotych to suma comiesięcznych wpłat.

W rozmowie z Wirtualnymi Mediami prof. Wiesław Godzic przyznał, że sytuacja związana z Piotrem Jedlińskim była "zdarzeniem sporej rangi, ale jeszcze nie końcem świata". Same wyniki zbiórki prof. Godzic określił jako "sukces". Przyznaje również, że "powinniśmy się cieszyć, że Polacy dali radę z nowymi mediami".

d3cmj6f

Do sukcesu, który odnosi Radio Nowy Świat, mogła się również przyczynić sytuacja Trójki. W drugiej połowie sierpnia odwołano ze stanowiska Kubę Strzyczkowskiego. Za nim, w geście protestu, odeszło również kilkoro dziennikarzy. Zdaniem prof. Wiesława Godzica, Radio Nowy Świat "ma taki typ podejścia do słuchacza", jak dawna Trójka.

Zobacz także: Wojciech Mann i Krzysztof Materna przewidzieli przyszłość w swoim skeczu?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3cmj6f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cmj6f