Trwa ładowanie...
d2988xx

Radio Nowy Świat o piosenkach wyborczych. "Sami państwo muszą ocenić"

Nowe radio założone przez byłych dziennikarzy Trójki w wyważony sposób poruszyło temat zbliżających się wyborów prezydenckich. Wskazano utwory, które promują kandydatów na urząd prezydenta.
Share
Andrzej Duda stał się bohaterem piosenek wyborczych.
Andrzej Duda stał się bohaterem piosenek wyborczych.Źródło: YouTube.com
d2988xx

Nie od dziś wiadomo, że wpływ na wybór prezydenta mają nie tylko jego program wyborczy oraz deklarowane poglądy, a także prezentacja kandydatów. Oprócz zadbanego wyglądu i klasycznego stylu ubioru znaczące jest również budzenie sympatii u wyborców. A wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, dlatego piosenki wyborcze od lat cieszą się popularnością.

W wieczornej audycji radia Nowy Świat prowadzonej przez Marcina Poryckiego zaprezentowano efekty sondy ulicznej na temat roli oraz idealnych cech prezydenta. Pytani odpowiadali, że prezydent "powinien dbać o dobro kraju", "nie angażować się w spory polityczne".

Zobacz: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Na antenie po raz pierwszy rozbrzmiało disco polo w postaci fragmentu utworu "Zwyciężaj Rafaelu". Pojawiło się też nagranie tłumu skandującego "Andrzej Duda" w takt znanej melodii Hallelujah. Choć podobnych piosenek na temat Rafała Trzaskowskiego oraz urzędującego prezydenta powstało znacznie więcej np. "Duda na plus" braci Sobczak.

d2988xx

Oprócz tego w radio Nowy Świat wyemitowano krótki materiał poświęcony piosenkom wyborczym. "Radosna twórczość kwitnie i próbuje elektorat do działania skocznie porwać, tudzież poderwać" - oceniono. Dziennikarze zauważyli, że trend wykreował Aleksander Kwaśniewski w kampanii wyborczej w 1995 r., który wówczas również bratał się z twórcami disco polo.

- Jeszcze kawałek, dosłownie kawałek kampanii przed nami. A piosenki cóż, sami muszą państwo ocenić i zastanowić się, czy zachęcą czy zniechęcą do wybrania się i skreślenia tego czy innego kandydata - podsumował Marcin Porycki.

Radia Nowy Świat możecie posłuchać na stronie Open.fm.

d2988xx

Podziel się opinią

Share
d2988xx
d2988xx