Trwa ładowanie...

Radio Nowy Świat o piosenkach wyborczych. "Sami państwo muszą ocenić"

Nowe radio założone przez byłych dziennikarzy Trójki w wyważony sposób poruszyło temat zbliżających się wyborów prezydenckich. Wskazano utwory, które promują kandydatów na urząd prezydenta.

Radio Nowy Świat o piosenkach wyborczych. "Sami państwo muszą ocenić"Źródło: YouTube.com
d38eih0
d38eih0

Nie od dziś wiadomo, że wpływ na wybór prezydenta mają nie tylko jego program wyborczy oraz deklarowane poglądy, a także prezentacja kandydatów. Oprócz zadbanego wyglądu i klasycznego stylu ubioru znaczące jest również budzenie sympatii u wyborców. A wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, dlatego piosenki wyborcze od lat cieszą się popularnością.

W wieczornej audycji radia Nowy Świat prowadzonej przez Marcina Poryckiego zaprezentowano efekty sondy ulicznej na temat roli oraz idealnych cech prezydenta. Pytani odpowiadali, że prezydent "powinien dbać o dobro kraju", "nie angażować się w spory polityczne".

Zobacz: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Na antenie po raz pierwszy rozbrzmiało disco polo w postaci fragmentu utworu "Zwyciężaj Rafaelu". Pojawiło się też nagranie tłumu skandującego "Andrzej Duda" w takt znanej melodii Hallelujah. Choć podobnych piosenek na temat Rafała Trzaskowskiego oraz urzędującego prezydenta powstało znacznie więcej np. "Duda na plus" braci Sobczak.

d38eih0

Oprócz tego w radio Nowy Świat wyemitowano krótki materiał poświęcony piosenkom wyborczym. "Radosna twórczość kwitnie i próbuje elektorat do działania skocznie porwać, tudzież poderwać" - oceniono. Dziennikarze zauważyli, że trend wykreował Aleksander Kwaśniewski w kampanii wyborczej w 1995 r., który wówczas również bratał się z twórcami disco polo.

- Jeszcze kawałek, dosłownie kawałek kampanii przed nami. A piosenki cóż, sami muszą państwo ocenić i zastanowić się, czy zachęcą czy zniechęcą do wybrania się i skreślenia tego czy innego kandydata - podsumował Marcin Porycki.

d38eih0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38eih0