Trwa ładowanie...

Nagrali piosenkę o Andrzeju Dudzie. "Bardzo mu kibicujemy"

Piosenka muzykalnych braci skrywających się pod pseudonimem Super TWiNS w tydzień podbiła sieć. Duet w swojej piosence... wychwala Andrzeja Dudę. Momentami aż do przesady. - Bardzo mu kibicujemy. Stąd też popierający, promujący i wychwalający tekst. Miał on być prosty w odbiorze i zrozumiały dla każdego - mówią.

Nagrali piosenkę o Andrzeju Dudzie. "Bardzo mu kibicujemy"Źródło: Archiwum prywatne
d1ko2th
d1ko2th

Piosenka "Duda na plus" szybko stała się hitem internetu. Śpiewany przez braci bliźniaków utwór najwyraźniej musiał wpaść w ucho internautom, bo niedługo po premierze zaczął podbijać media społecznościowe. Część internautów gratuluje pomysłu, część (i ta wydaje się zdecydowanie większa), najdelikatniej mówiąc, krytykuje i wytyka przaśność. Piosenka, goszcząc w sieci
zaledwie kilka dni, "nabiła" ponad pół miliona wyświetleń w serwisie YouTube. Temat został równie szybko podchwycony przez media.

Zobacz wideo: Magdalena Narożna: "Ludzie w stolicy słuchają disco polo!"

21-letni bliźniacy Szymon i Jakub Sobczakowie twierdzą, że chcieli wesprzeć prezydenta w kampanii. Ze swoją piosenką wstrzelili się zatem w idealny moment, przed planowanymi wyborami prezydenckimi, akurat, kiedy pandemia uniemożliwiła kandydatom normalną kampanię wyborczą. Sami w sieci przedstawiają się jako "młodzi, otwarci, nie bojący się wyzwań i przygód, kreatywni, pełni pasji bliźniacy". W rozmowie z nami mówią, co kierowało nimi podczas tworzenia "Duda na plus".

Piosenka była waszą inicjatywą, czy ktoś wam zlecił jej wykonanie?

Piosenka "Duda na plus" naszego duetu była i jest w całości naszym pomysłem oraz naszą inicjatywą. To my wymyśliliśmy i opracowaliśmy ten projekt muzyczny. Nie działamy na żadne zlecenie ani nie realizujemy czyjegoś pomysłu.

d1ko2th

Skąd pomysł na właśnie taki tekst?

W wyborach prezydenckich 2020 opowiadamy się za kandydatem obecnie sprawującym funkcję prezydenta RP, panem Andrzejem Dudą. Bardzo mu kibicujemy - stąd też popierający, promujący i wychwalający tekst. Miał on być prosty w odbiorze i zrozumiały dla każdego. Chcieliśmy w nim podkreślić wysoką klasę, profesjonalizm pana prezydenta - "ma klasę i odwagę, i dystans także ma", uwypuklić jego umiłowanie Polski, patriotyzm.

Naprawdę tak bardzo popieracie Andrzeja Dudę? Wielu młodych ludzi nie interesuje się aż tak polityką.

Od 2015 r. nieprzerwanie popieramy i kibicujemy prezydentowi Andrzejowi Dudzie, bo naszym zdaniem godnie reprezentuje nasz kraj. Swoją postawą, empatią, wiedzą i intelektem, mądrymi i przemyślanymi słowami mężnie broni dobrego imienia naszej ojczyzny, naszej tożsamości i suwerenności, naszych wolności i tradycji, jakże ważnej prawdy historycznej. Pamięta o bohaterach polskiej ziemi, tych poległych, umarłych, ale i o tych współczesnych. Wspiera i objął szczególnym patronatem najważniejszą, podstawową grupę społeczną - rodzinę. Myśli o młodych i o starszych.

Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne

I mówicie to naprawdę bez żadnej ironii? Pytam, bo wiele osób odnajduje w słowach piosenki sarkazm.

W naszej piosence i ogólnie w teledysku "Duda na plus" nie ma żadnej "nutki ironii". Dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie czuć, że Polska rzeczywiście się rozwija, że ciągle pięknieje. W kraju jest lepiej, a Polacy zdecydowanie żyją na wyższym poziomie. Wreszcie została zauważona każda polska rodzina, a także ci biedniejsi i słabsi.

d1ko2th

A może to jednak część kampanii? Czy Kancelaria Prezydenta wie o waszej piosence? W końcu w tekście namawiacie do głosowania.

Myślimy, że śmiało można stwierdzić, że nasz teledysk stał się częścią kampanii prezydenckiej. Zyskał ponad pół miliona wyświetleń na YouTubie oraz sporą popularność. Nie mamy natomiast potwierdzonych informacji, że o istnieniu naszego utworu wie kancelaria prezydenta, czy też sam pan prezydent.

A jak odbieracie to, że prezydent w tak trudnym dla Polski momencie pojawił się na TikToku?

Super, że pan prezydent Andrzej Duda jest na TikToku! Prezydent musi być aktywny i komunikatywny. Myślimy, że takie kroki i działania trafiają do młodych ludzi. Uważamy, że każdy prezydent powinien mieć kontakt z obywatelami w różnym wieku.

Archiwum prywatne
Źródło: Archiwum prywatne

Piosenka ma już ponad 500 tys. wyświetleń, a jest w sieci kilka dni - jaki jest jej odbiór? Czytacie komentarze, śledzicie, jak reagują na nią ludzie? Nie obawiacie się krytyki?

Oczywiście co dzień śledzimy i monitorujemy statystyki, opinie, komentarze dotyczące naszej piosenki. Otrzymaliśmy setki wiadomości, maili, telefonów z gratulacjami i wyrazami uznania. Często ludzie podkreślają, że zdecydowaliśmy się na bardzo odważny krok, że podziwiają nas za odwagę. Są ci, którzy popierają, pochwalają i kibicują, oraz tacy, którzy na wszelkie sposoby chcą nam "podciąć skrzydła" i dokuczyć. Nie brakuje hejtu, wulgarnych komentarzy, wiadomości i wyzwisk. Byliśmy i jesteśmy przygotowani na lawinę hejtu, która nieustannie wylewa się na nas. Rynsztokowy język, niemerytoryczne opinie i obelgi po prostu do nas nie docierają. Na pewno się tym nie przejmujemy. My idziemy do przodu, nie cofniemy się w swoich marzeniach, ambitnych planach. Nie zniechęcamy się szybko. Jesteśmy zdeterminowani.

d1ko2th

Co chcielibyście osiągnąć tą piosenką? Czy to jest wg was sposób na wybicie się, na zwrócenie uwagi na waszą twórczość?

Przez nasz projekt muzyczny przede wszystkim chcielibyśmy pokazać panu prezydentowi, że jesteśmy z nim, że także młodzi lubią go i popierają. Chcemy wesprzeć jego kampanię i pomóc mu ponownie zwyciężyć w wyborach. Jest to również dla nas okazja, by dotrzeć do szerszej publiczności, by przedstawić się i pokazać większemu gremium.

Od kiedy działacie? Kiedy stwierdziliście, że chcecie spróbować swoich sił w muzyce i co was zainteresowało w disco polo?

W czerwcu 2019 r. wydaliśmy swój debiutancki teledysk do naszej piosenki pt.: "Tańcz jak szalona". Wówczas rozpoczęliśmy swoją publiczną działalność, ale śpiewamy razem od dziecka. Uwielbiamy to robić. Disco polo łączy wiele pozytywnych aspektów: dobrą zabawę, swawolę, taniec, uśmiech. Wszystko to co kochamy. To dlatego jesteśmy fanami tego typu muzyki.

Wiążecie swoją przyszłość z muzyką? Jakie macie plany?

Bardzo chcielibyśmy związać swoją przyszłość z muzyką. Chcemy się doskonalić, rozwijać w tej dziedzinie i tworzyć nowe utwory. Marzymy podbić polską scenę swoją energią, młodością, osobowością i charyzmą.

d1ko2th
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ko2th