Trwa ładowanie...

Radio Nowy Świat: Piotr Jedliński podał się do dymisji

Radio Nowy Świat ogłosiło, że Piotr Jedliński nie będzie już prezesem spółki zarządzającej rozgłośnią. Powody jego dymisji nie są oficjalnie znane.

Share
Radio Nowy Świat wystartowało 10 lipca 2020 r.
Radio Nowy Świat wystartowało 10 lipca 2020 r.Źródło: Materiały prasowe
d2og4mq

W poniedziałek późnym wieczorem na fanpage'u Radia Nowy Świat pojawił się krótki, acz wszystko mówiący komunikat. Jego treść cytujemy poniżej:

"Szanowni Słuchacze Radia Nowy Świat,

informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radiem Nowy Świat.

Podpisano:

Piotr Jedliński,

Anna Krakowska,

Krzysztof Łuszczewski".

Niedawno wokół rozgłośni zrobiło się głośno za sprawą językowych kontrowersji. Wszystko za sprawą formy osobowej, której użyto w piątkowym serwisie informacyjnym wobec aresztowanej aktywistki LGBT - Margot. Określenie jej mianem mężczyzny (jest nim formalnie, ale jako osoba transpłciowa prosi, by mówić o niej właśnie Margot) wywołało oburzenie wielu słuchaczy, którzy dali temu wyraz na facebookowym profilu rozgłośni.

Wojciech Mann i Krzysztof Materna przewidzieli przyszłość w swoim skeczu?

W niedzielę do sprawy odniósł się Piotr Jedliński na fanpage'u Radia Nowy Świat. Warto przy tym dodać, że rozgłośnia szybko przyznała się do błędu w oficjalnym oświadczeniu podpisanym m.in. przez Magdę Jethon, Jerzego Sosnowskiego czy Wojciecha Manna.

d2og4mq

W komentarzach internauci snują przypuszczania tej zaskakującej decyzji, jednak właściciele radia w żaden sposób się do nich nie odnieśli.

Przypomnijmy, że Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym finansowana poprzez crowdfunding. Rozgłośnia wystartowała 10 lipca 2020 r. i skupia w dużej części byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Wśród prowadzących są m.in. Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski, Piotr Bukartyk, Michał Nogaś czy Zbigniew Zamachowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2og4mq

Podziel się opinią

Share
d2og4mq
d2og4mq