Magda Jethon o aferze w Trójce: postępującą degradację tej anteny obserwuję ze smutkiem

Magda Jethon o aferze w Trójce: postępującą degradację tej anteny obserwuję ze smutkiem
Źródło zdjęć: © ONS

18.05.2020 07:10, aktual.: 18.05.2020 07:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Była dyrektorka Programu Trzeciego Polskiego Radia zabrała głos w sprawie skandalu wokół 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. Współczuje kolegom wciąż związanym z rozgłośnią.

Piątkowe wydanie Listy Przebojów Trójki wygrał Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój". Według władz stacji prowadzący Marek Niedźwiecki oraz dziennikarz Bartosz Gil, odpowiedzialny za zliczenie głosów słuchaczy, mieli dopuścić się ręcznej manipulacji w systemie i zmiany kolejności piosenek na liście. Zarzucono im, że "nie była to niestety pierwsza taka ingerencja w wolę słuchaczy".

Wielu artystów zabrało głos w obronie Kazika oraz dziennikarzy Trójki. Wytwórnia Mystic Production, Dawid Podsiadło, Kasia Nosowska, Mery Komasa, Artur Rojek oraz Organek zerwali współpracę ze stacją i nie chcą, aby ich utwory trafiały na antenę Trójki.

Po decyzji Marka Niedźwieckiego o odejściu z rozgłośni pojawiły się głosy, że może dołączyć do nowej stacji tworzonej przez byłych dziennikarzy Trójki. Stojąca za tym projektem Magda Jethon nie potwierdza tych informacji.

"Przez prawie całe dotychczasowe życie zawodowe byłam związana z Trójką. Dlatego postępującą degradację tej anteny obserwuję ze smutkiem. Najnowsza afera wokół 1998. notowania Listy Przebojów każe mi przede wszystkim myśleć ze współczuciem o koleżankach i kolegach, którzy wciąż pracują przy Myśliwieckiej.

Z tego powodu nie chcę obecnie odpowiadać na powtarzające się od kilku godzin pytanie, jak te wydarzenia wpłyną na skład współtworzonego przeze mnie Radia Nowy Świat. Trawestując klasyka 'dajmy czasowi czas'"- oświadczyła Jethon.

Przypomnijmy, rozgłośnia "Nowy Świat" powstanie dzięki internetowej zbiórce przyszłych słuchaczy na platformie Patronite. W ciągu zaledwie doby udało się zebrać wymagane 250 tys. zł miesięcznego wsparcia, które umożliwi rozpoczęcie działalności. Według obecnych danych projekt wspiera blisko 20 tys. osób łączną kwotą ponad 530 tys. zł. Na jej antenie ponownie usłyszmy m.in. Wojciecha Manna, Magdę Jethon, Jana Chojnackiego, Piotra Bukartyka i Jerzego Sosnowskiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (235)
Zobacz także