Trwa ładowanie...
dwhnxbl

Monika Olejnik

Najnowsze informacje
3.9
(7 głosów)
Oceń:
Filmografia:

Juliusz (2018) (Gwiazda)

dwhnxbl

Monika Olejnik to polska dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Słynie z ciętego języka, zamiłowania do ekstrawaganckich szpilek oraz bezkompromisowych rozmów z politykami w programie "Kropka nad i" w TVN24.

Zanim trafiła do telewizji, Monika Olejnik zdobywała pierwsze doświadczenia dziennikarskie w Programie I Polskiego Radia w redakcji rolnej, by potem przenieść się do Programu III Polskiego Radia. W radiowej Trójce pracowała przez kolejne 18 lat, a polityków przyjmowała w "Salonie politycznym Trójki".

Od 2001 roku Monika Olejnik współpracuje z Radiem Zet, gdzie także spotyka się z politykami w audycji "Gość Radia ZET" oraz niedzielnym programie "Siódmy dzień tygodnia".

Swój najpopularniejszy program telewizyjny, "Kropkę nad i", Monika Olejnik początkowo prowadziła w stacji TVN. Z czasem przeszła do TVP1, gdzie od 2004 do 2006 roku była gospodynią magazynu "Prosto w oczy". W 2006 roku przeszła do TVN24 i tam ponowie zaczęła prowadzić "Kropkę nad i".

Widzowie lubią jej bezkompromisowość i pewność siebie. Nie raz wdawała się w ostre dyskusje z politykami, a niektórzy z nich wręcz bojkotowali jej programy. Publiczność jednak doceniła pracę Olejnik i nagrodziła w 1995 nagrodą Wiktora. W 1999 roku została wybrana kobietą roku w plebiscycie miesięcznika "Twój Styl".

Monika Olejnik jest byłą żoną Grzegorza Wasowskiego, z którym ma syna Jerzego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhnxbl
dwhnxbl
dwhnxbl