Trwa ładowanie...
d2edkiz

Michał Figurski

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:

Polski prezenter radiowo-telewizyjny, dziennikarz muzyczny i konferansjer. Urodził się w 1973 roku w Moskwie.

Jego marzeniem było studiowanie architektury, jednak ostatecznie nie trafił na ten kierunek. Mając 15 lat pracował jako tłumacz języka angielskiego i francuskiego. Następnie przez cztery lata mieszkał w Libanie, gdzie skończył amerykańską szkołę średnią. W tym czasie rozpoczął przygodę z radiem. Na piątym roku dziennikarstwa otrzymał propozycję pracy w Radiu RMF FM i wyjechał na cztery lata do Krakowa.

Prowadził tam wiele audycji, m.in. "Radioturniej" oraz POPListę. To tutaj zdobył prawdziwą popularność. Wcześniej od września 1993 roku prowadził audycje w: "Rozgłośni Harcerskiej" "Radiu ZET" "Radiu Kolor Warszawa". Był D-jem i lektorem. W telewizji pojawiał się w programach Jedynki: "Przeboje Jedynki" oraz w weekendy "Kolejka - lista przebojów". Od 2003 roku w Antyradiu wspólnie z Kubą Wojewódzkim prowadził program "Antylista". W 2005 roku został dyrektorem programowym Radia 94 i potem Antyradia. W 2007 roku pojawiła się informacja, że Wojewódzki i Figurski opuszczają rozgłośnię, by rozpocząć pracę w radiu Eska Rock.

Odejście wywołało sporo emocji w środowisku dziennikarskim oraz wśród słuchaczy. Emocje udzielały się nie tylko słuchaczom, lecz także samym redaktorom Antyradia. Piotr 'Makak' Szarłacki 12 grudnia 2007, w swoim autorskim programie "Makakart", publicznie skrytykował jego odejście (zagrał m.in. utwór zespołu KNŻ- "Wszyscy artyści to prostytutki"). Nieoficjalnie mówiło się, że przyczyną odejścia Figurskiego ze stacji był konflikt z nowym właścicielem radia. Obecnie Figurskiego i Wojewódzkiego można słuchać w Esce Rock pomiędzy 8 a 10 w programie "Poranny WF", który początkowo nosił nazwę "Dziwki na telefon".

Figurski prowadzi również program w TV 4 "Jazda Figurowa", w którym rozmawia z kontrowersyjnymi ludźmi. W programie goszczą osoby znane z pierwszych stronach gazet, które będą opowiadać o wydarzeniach ze swojego życia, a także odkrywać nieznane fakty, zdradzać swoje motywacje i zamierzenia. Gośćmi show są też ludzie nieznani, choć z różnych przyczyn wyjątkowi.

Z pomocą publiczności w każdym odcinku powstawała także Antylista osób i wydarzeń. O oprawę muzyczną programu zadba zespół "The Boogie Town", finalista programu "Nowa generacja". Pierwszy sezon programu był emitowany od 12 października do 14 grudnia w każdą niedzielę o godz. 23.30 W programie gościły już takie postacie jak Jacek Kurski czy Maciej Maleńczuk. Niebawem ma pojawić się druga seria. Formuła show ma pozostać taka sama.

Figurski jest żonaty z Odetą Moro-Figurską, z którą ma córkę Sonię. W 2005 roku wraz z Kubą Wojewódzkim wziął udział w cyklu reklam jednej z sieci komórkowych. Pojawił się też w produkcjach filmowcy, występując w filmie "RH +" oraz "Chasing the Acids".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2edkiz
d2edkiz
d2edkiz