Trwa ładowanie...
d1yfsli

Hubert Urbański

Najnowsze informacje
2.8
(12 głosów)
Oceń:
d1yfsli

Prezenter telewizyjny i radiowy. Urodził się w 1966 roku w Warszawie. Jego matka pochodzi z Bułgarii, stąd Urbański odziedziczył kolor włosów oraz drugie imię Kirył.

Ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Studiował także filologię indyjską na Uniwersytecie Warszawskim.

Przed studiami imał się różnych zajęć. Zanim trafił do mediów, pracował w archiwum banku PKO BP, w polskim oddziale IBM, stolarni ojca, a także w warszawskiej pizzerii. Był także cywilnym pracownikiem w australijskiej ambasadzie. Karierę medialną rozpoczął od pracy w Radiu ZET.

Pracował tam w latach 1994-1995. Gdy miał 29 lat pojawił się w Radiu Kolor. Pracował tam przez trzy lata, później trafił do Radia TOK FM.

Karierę telewizyjną rozpoczął w 1998 roku od prowadzenia programu "Antena", który ukazywał się na antenie Pierwszego Programu Telewizji Polskiej. Następnie pojawił się w programie "Piramida", emitowanym na antenie Telewizji POLSAT.

W 1999 roku Urbański wygrał casting na prowadzącego teleturniej "Milionerzy" w Telewizji TVN.

Dzięki popularności programu oraz świetnemu prowadzeniu teleturnieju stał się prawdziwą telewizyjną gwiazdą. Spadł na niego deszcz nagród. Otrzymał m.in. Wiktora w kategorii Odkrycie Roku oraz Telekamerę przyznawaną przez czytelników "TeleTygodnia" w kategorii teleturnieje i gry. Program był obecny wszędzie - dyskutowano o nim w kawiarniach, pubach, a także szkołach. Niektóre odcinki notowały oglądalność na poziomie ponad 6 mln widzów.

Po zdjęciu "Milionerów" z anteny pojawił się jako prowadzący reality show "Jestem, jaki jestem". W każdą niedzielę, Hubert - jako gospodarz "Ringu" - wraz z Michałem Wiśniewskim, podsumowywał wydarzenia z życia lidera zespołu "Ich Troje".

Jednak współpraca między Urbańskim i Wiśniewskim nie układała się dobrze. Muzyk zarzucił Urbańskiemu, że ten obgaduje go za plecami. Mimo gorącej atmosfery Urbański wyszedł z konfrontacji słownej spokojnie. Drugą edycję prowadził już jednak Andrzej Sołtysik.

Później Urbański prowadził kolejne programy, które miały utrzymać jego popularność. Dla Ciebie wszystko" - nowy program Huberta - był jednym z najważniejszych punktów jesiennej ramówki TVN w 2003 roku. Uczestnicy audycji próbowali pokonać własne słabości, by spełnić marzenie ukochanej osoby. W każdą niedzielę przed telewizorami zasiadało blisko 3 mln widzów. Później przyszedł czas na najdroższe show w historii telewizji program "Wyprawa Robinson".

Realizowany na wyspach Malezji pozwolił Urbańskiemu "wydostać się" z garnituru. Razem z uczestnikami przedzierał się przez dżunglę często doświadczając przykrych niespodzianek, jakie szykowała dla biorących udział w programie "Wyprawa Robinson" przyroda.

Kolejnym przełomem w karierze Urbańskiego był program "Taniec z Gwiazdami". Gdy otrzymał propozycję prowadzenia show, nie wahał się ani chwili. Bijący rekordy oglądalności program pozwolił wrócić Urbańskiego do pierwszej ligi gwiazd telewizyjnych w Polsce. Program prowadził przez V edycji.

Przed szóstą rozstał się z "Tańcem z Gwiazdami". Pojawiły się pogłoski o powrocie "Milionerów", który nastąpił w 2008 roku. Hubert Urbański wrócił do zajęcia, które przyniosło mu największą sławę.

W listopadzie 2009 roku prezenter wziął ślub z Julia Chmielnik. Para pobrała się w Krakowie, gdzie oboje mieszkają wraz ze swoją pięciomiesięczną córeczka - Stefanią.

W 2011 roku Hubert Urbański przeszedł do TVP2, gdzie został prowadzącym muzycznego show "Bitwa na głosy".

Obecnie współprowadzi program "The Voice of Poland" wraz z Magdą Mielcarz.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yfsli
d1yfsli
d1yfsli