"Milionerzy". Pierwsze pytanie i już schody. Prawie poległ na przednówku

Patryk wygrał 75 tys. zł
Patryk wygrał 75 tys. zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.04.2024 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartkowym (4.04) odcinku "Milionerów" mogliśmy śledzić zmagania Patryka ze Świecia, który doszedł do pytania za 125 tys. zł. Wcześniej miał jednak kilka poważnych trudności i bez kół ratunkowych mógłby odpaść już na pierwszym pytaniu.

Patryk to farmaceuta, który przeniósł się ze Świecia do Krakowa. Do programu zgłosił się z nadzieją, że wygrany milion pozwoli mu spłacić kredyt zaciągnięty na mieszkanie. Po zwycięskich eliminacjach zaczęły się jednak schody, bo już pierwsze pytanie było dla niego niewiadomą. Brzmiało ono: "Jeśli na przednówku, to najprędzej:"

A: wczesną zimą

B: wczesną wiosną

C: późnym latem

D: późną jesienią

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapędzony w kozi róg Patryk postanowił zużyć pierwsze koło ratunkowe i poprosił o pomoc publiczność. Ta w znakomitej większości wskazała odpowiedź B (67 proc.), ale prawie co czwarta osoba na widowni obstawiała C (22 proc.). Patryk zaufał jednak większości i mógł grać dalej. Kolejne dwa koła zużył przy pytaniu za gwarantowane 40 tys. zł. Tym razem chodziło o muzykę popularną.

"Nie tęsknię za nikim" śpiewa Bryska w coverze przeboju:

A: Steni Kozłowskiej

B: Sanah

C: Czesława Niemena

D: Czesława Mozila

Z pomocą kół ratunkowych Patryk obstawił odpowiedź A, która dała mu gwarantowane 40 tys. zł. I szansę na dalszą grę. Ostatnie pytanie, które usłyszał, było warte 125 tys. zł.

Kto według Długosza nie mógł być pasowany na rycerza, ponieważ podczas bitwy pod Grunwaldem zabił wroga niezgodnie z kodeksem rycerskim?

A: Zawisza Czarny

B: Zyndram z Maszkowic

C: Zbigniew Oleśnicki

D: Kuno von Lichtenstein

- Niestety, aż tak dobrze Kronik Długosza nie znam, żeby znać odpowiedź. A 75 tys. to bardzo fajna suma, więc... - powiedział Patryk do Huberta, po czym podziękował za dalszą grę, bo nie chciał strzelać w ciemno. Gdyby nie trafił, straciłby prawie połowę "wypracowanej" sumy. Właściwą odpowiedzią było C: Zbigniew Oleśnicki.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także