Trwa ładowanie...

Co to jest influenca? Zawodnik nawet nie czekał na odpowiedzi

W czwartek 14 marca widzowie "Milionerów" mogli śledzić grę Jakuba Dominiaka, który w pięknym stylu dotarł do pytania ćwierć miliona złotych. Ostatnie, które zdążył usłyszeć, nie sprawiłoby problemu żadnemu zamościaninowi.

Jakub z Warszawy wygrał dotychczas 125 tys. złJakub z Warszawy wygrał dotychczas 125 tys. złŹródło: TVN
dzqd5lm
dzqd5lm

Jakub Dominiak zakończył grę po pytaniu za 125 tys. zł i będzie ją kontynuował w kolejnym odcinku (premiera w poniedziałek 18 marca). Zostało mu jeszcze jedno koło ratunkowe. Matematyk i ekonomista z Warszawy, który obecnie pracuje jako likwidator szkód, kiedy usłyszał pytanie za 75 tys. zł, od razu rzucił dobrą odpowiedzią.

Infleuncer to ten, kto zdobył popularność w internecie i wpływając na widzów, monetyzuje rozpoznawalność. A influenca to:

A. dawniej grypa

B. dziś angina

C. dawniej gruźlica

dzqd5lm

D. dziś rozpoznawalność w sieci

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seriale w 2024. Szykują się genialne premiery!

Hubert Urbański nie zdążył przeczytać odpowiedzi, kiedy zawodnik powiedział "grypa". Ale kiedy zobaczył je na ekranie, zaczął się zastanawiać. Kojarzył bowiem, że na grypę mówi się "influenza", a tutaj pojawiła się "influenca". Ostatecznie poprosił jednak o zaznaczenie odpowiedzi A i wygrał 75 tys. zł.

dzqd5lm

Przy kolejnym pytaniu za 125 tys. zł musiał wspomóc się kołem ratunkowym, które okazało się bardzo pomocne.

Które miasto do końca 2023 r. nie miało linii tramwajowej?

A) Elbląg

B) Poznań

C) Szczecin

D) Zamość

Jakub skorzystał z "pół na pół", dzięki czemu zostały mu odpowiedzi Poznań i Zamość. W tym momencie mógł już otwierać szampana, bo przyznał Hubertowi, że kilka lat temu był w Poznaniu i jeździł tam tramwajem. Właściwą odpowiedzią musiał być więc Zamość. Ekonomista z Warszawy usłyszy pytanie za 250 tys. zł w poniedziałek 18 marca.

dzqd5lm

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dzqd5lm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzqd5lm