Mamy już siedmiu "Milionerów". Będzie ósmy i to już wkrótce

Siódmym zwycięzcą "Milionerów" został Tomasz Boruch
Siódmym zwycięzcą "Milionerów" został Tomasz Boruch
Źródło zdjęć: © TVN
oprac. IRO

05.04.2024 06:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kilkunastoletniej tradycji "Milionerów" TVN padło już siedem wygranych. Precedensem jest, że dwie z nich przypadły na jedną edycję. W marcu tego roku bank rozbił Mateusz Żaboklicki, a trzy tygodnie później Tomasz Boruch. Okazuje się, że to nie koniec. Jeszcze tej wiosny pojawi się kolejny, ósmy już szczęśliwiec.

"Milionerzy" zadebiutowali na antenie TVN w 1999 r. i są emitowani do dziś, choć z dwoma dużymi przerwami: pierwszą od 2004 r. do 2007 r. i drugą od 2011 r. do 2016 r. Prowadzącym jest niezmiennie Hubert Urbański.

Do 2022 r. finał wygrało pięciu uczestników. Wśród fanów programu, udzielających się w sieci, panuje dość zgodne przekonanie, że najtrudniejsze pytanie, jakie w tej "prehistorii" padło, dotyczyło tego, "co nie jest różańcową tajemnicą chwalebną". W grę wchodziły tradycyjnie cztery opcje: wniebowzięcie Matki Bożej, zmartwychwstanie Jezusa, śmierć Jezusa na krzyżu i zesłanie Ducha Św. Odpowiedź prawidłowa to "śmierć Jezusa na krzyżu", a udzieliła jej Katarzyna Kant-Wysocka w 2019 r.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dobry rower to nie wszystko

Szóstym zwycięzcą "Milionerów" został 12 marca br. Mateusz Żaboklicki. Jak powiedział Plejadzie, pieniądze zamierza wydać na "bezpieczeństwo, wygodę i przyjemności".

3 kwietnia program wygrał Tomasz Boruch, który był już bardziej otwarty w rozmowie o spożytkowaniu milionowego przelewu (pomniejszonego o 10 proc. podatek).

- Mój pierwszy pomysł był taki, żeby spłacić kredyt. Ale znajomi, którzy lepiej się znają na tych sprawach, podsunęli mi pomysł, żeby kupić drugie mieszkanie i je wynajmować. W ten sposób spłacę kredyt tak czy owak, a dodatkowo będę miał mieszkanie. Za część pieniędzy na pewno kupię sobie jakiś dobry rower. [...] No i jeszcze jedna, bardzo ważna dla mnie, sprawa. Jestem lekarzem weterynarii i los zwierząt mam zawsze na uwadze. Dlatego część tej kwoty przeznaczę na schronisko albo jakąś organizację pomagającą chorym zwierzętom - wyznał w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Trzeci milion w jednym sezonie?

Ale dla Tomasza Borucha szykuje się, być może, jeszcze jeden wydatek.

- Ja dalej liczę na 20 proc. - stwierdził z uśmiechem w "Dzień dobry TVN" Adrian Czerniak, który wspierał przyjaciela na widowni.

Jak donosi Plejada, jeszcze podczas wiosennej edycji teleturnieju ma objawić się ósmy milioner. Stacja nie ujawnia, kiedy dokładnie padnie ewentualna wygrana.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także