Trwa ładowanie...
d1bwy83

Fakty

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:

*Serwis informacyjny telewizji TVN. Jeden z najpopularniejszych w Polsce programów informacyjnych.*

Pierwsze wydanie Faktów zostało wyemitowane 3 października 1997 roku. Prowadził je Tomasz Lis - twórca i główny prezenter programu. Wraz z Lisem w produkcję programu zaangażował się Grzegorz Miecugow. Co ciekawe wcześniej Fakty istniały w TV Wisła, wcielonej do TVN-u.

Każde wydanie Faktów trwa 25 minut. Przygotowują je połączone redakcje dziennikarzy TVN i TVN24. Serwis sportowy i pogoda wyodrębnione są w oddzielnych blokach. Średnia oglądalność Faktów to 4 miliony widzów.

W swoich początkach Fakty trwały jedynie 15 minut. Próbowano też rzucić wyzwanie Wiadomościom Telewizji Publicznej, przesuwając godzinę emisji na 19:30. Jednak w obliczu słabnących wyników program powrócił do swojej stałej godziny.

Obaj twórcy programu rozstali się już z nim. Grzegorz Miecugow odszedł najprawdopodobniej w wyniku konfliktu z Tomaszem Lisem. Lis został zwolniony z TVN-u w lutym 2004 roku.

Od września 2000 roku do czerwca 2007 roku nadawano także Fakty popołudniowe (w różnych godzinach, jednak zazwyczaj o 16:00). Od początku istnienia do połowy 2004 roku wydawano także Fakty wieczorne (około godziny 23).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bwy83
d1bwy83
d1bwy83