Polacy nie ufają prognozom pogody? Oglądalność leci na łeb na szyję
Jak informują Wirtualnemedia.pl, emitowane w telewizji prognozy pogody odnotowały znaczące spadki oglądalności. Sytuacja dotyczy wszystkich najważniejszych serwisów.
Z raportu serwisu Wirtualnemedia.pl wynika, że telewizyjne prognozy pogody cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem wśród widzów. Spadki zaliczyły właściwie wszystkie magazyny meteorologiczne, emitowane w najważniejszych stacjach.
"Wszystkie serwisy zanotowały spadki oglądalności względem analogicznego okresu rok wcześniej" - czytamy w raporcie Wirtualnych Mediów. - "Największą oglądalność spośród prognoz pogody nadawanych po głównych wydaniach dzienników w tym roku wśród wszystkich widzów ma serwis emitowany w TVP1 po 'Wiadomościach'".
Z kolei w przedziale wiekowym 16-49 liderem jest magazyn pogodowy nadawany po "Faktach".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Gardias radzi: "Dobrze wyjechać na wakacje, kiedy u nas już robi się chłodno"
W raporcie Nielsen Audience Measurement porównano analogiczne przedziały czasowe z obecnego i ubiegłego roku (1 stycznia - 9 sierpnia). Prognoza pogody, która nadawana po głównym wydaniu "Wiadomości" między godziną 20.05 a 20.10 w ubiegłym roku gromadziła przed telewizorami 1,54 mln osób, w tym samym okresie w tym roku miała o 73 tys. widzów więcej. Pomimo spadku wciąż utrzymuje się na fotelu lidera.
Na drugim miejscu uplasowała się prognoza pogody po "Faktach", która jest emitowana w TVN ok. godz. 19.40-19.45. W tym roku przyciągnęła przed odbiorniki ok. 1,41 mln osób. Rok wcześniej ten magazyn oglądało 1,42 mln widzów.
Trzecią pozycję zajęła prognoza nadawana po "Teleexpressie" ok. godz. 17.20. Ta audycja odnotowała największy spadek - 154 tys. widzów mniej. Kolejne miejsce w raporcie zajął magazyn Polsatu, który jest emitowany po "Wydarzeniach". W porównaniu z ubiegłym rokiem program stracił 73 tys. widzów.