Trwa ładowanie...
dqs3qmt

Wielka gra

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:

"Wielka gra" to kultowy polski teleturniej, który zadebiutował na antenie Telewizji Polskiej w 1962 roku. Do historii przeszły nie tylko trudne pytania z programu, ale też prowadząca, Stanisława Ryster, niedościgniony wzór telewizyjnego obycia.

"Wielka gra" po raz pierwszy pojawiła się na antenie w 1962 roku i utrzymała się aż do roku 2006. W trakcie emisji zmieniały się prowadzące teleturnieju, ale widzowie przede wszystkim zapamiętali Stanisławę Ryster.

Początkowo "Wielka gra" była przez kilkanaście lat nadawana tylko raz w miesiącu w niedzielę w na kanale pierwszym, a później w sobotę, co dwa tygodnie, w programie drugim.

W 1975 roku do programu dołączyła Stanisława Ryster i prowadziła go już do końca. Rok 2006 okazał się dla "Wielkiej gry" pechowy - najpierw teleturniej został przesunięty na sobotnie godziny poranne, a w wyniku niskiej oglądalności, całkowicie zdjęty z anteny.

W 2010 roku TVP Polonia przypomniała popularny program w cyklu "Wielka Gra - Na Bis". Archiwalne wydania wraz z krótką audycją przybliżającą kulisy programu prowadzone były przez Stanisławę Ryster.

W chwili obecnej szefostwo Telewizji Polskiej nie planuje wznowienia "Wielkiej gry", choć program wciąż ma wielu fanów, którzy tylko czekają na powrót ulubionego teleturnieju.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqs3qmt
dqs3qmt
dqs3qmt