"Wielka gra" może wrócić na antenę TVP. Jacek Kurski nie wyklucza reaktywacji teleturnieju

"Wielka gra" może wrócić na antenę TVP. Jacek Kurski nie wyklucza reaktywacji teleturnieju
Źródło zdjęć: © East News

09.12.2019 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TVP kontynuuje proces reaktywacji popularnych programów sprzed lat. Na antenę wróciły "Czar par", "Koło fortuny", "Szansa na sukces", a w zimowej ramówce pojawił się teleturniej "Va Banque". Prezes stacji Jecek Kurski nie wyklucza, że w ofercie znajdzie się znowu "Wielka gra".

W związku z powracającymi hitowymi programami TVP pojawiły się spekulacje, że mogłaby wrócić na ekrany telewizorów "Wielka gra". Do tej pory po latach przerwy reaktywowano m.in. "Szansę na sukces", "Koło fortuny" "Czar par", "Europa da się lubić". Teraz w zimowej ramówce stacji pojawił się teleturniej "Va Banque", który był nadawany w latach 1996-2003.

ZOBACZ TEŻ: Jacek Kurski o sukcesachsukcesach Roksany Węgiel i Viki Gabor: "TVP stworzyło idealne warunki rozwoju"

Prezes TVP Jacek Kurski nie ukrywa, że jest możliwość przywrócenia "Wielkiej gry", chociażby na kanale TVP Historia. Jednak nie nastawia się, że nowa edycja programu mogłaby zrobić wysoki wynik oglądalności.

- Zaczynam się zastanawiać. Nie ukrywam, że po namowach przez ludzi, którzy są dla mnie autorytetem w dziennikarstwie i mediach - namawiają mnie na to, aby do kanału tematycznego, np. TVP Historia, wrzucić "Wielką Grę". Zabawę w wolnym tempie dla inteligencji. Wiadomo, że to nie jest program, który może zrobić wynik, ale aby pokusić się o pozytywny resentyment na kanale tematycznym. Zastanawiam się nad tym. Kiedyś myślałem o "Turnieju miast", ale w tych czasach to już będzie bardzo trudno zrobić - mówił w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-polska-przywraca-stare-formaty-moze-wrocic-wielka-gra

"Wielka gra" była hitowym teleturniejem TVP, który był nadawany w latach 1962-2006. Uczestnicy musieli wykazać się ponadprzeciętną wiedzą w wielu dziedzinach. Zwycięzcy otrzymywali naprawdę duże pieniądze. Ostatnią prowadzącą była Stanisława Ryster. Stacja planowała przywrócić teleturniej wiosną 2017 r. w nieco zmienionym formacie pod nazwą "Większa gra", ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także